r e k l a m a


Kłamstwo ma coraz krótsze nogi…

22 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się konferencja pt. „Zagrożenia w polskim sadownictwie i sposoby ich łagodzenia”. Wykładkom towarzyszyła dyskusja na temat stanu naszej branży.

23 marca 2018

czytaj więcej >

„Efektywne zapylenie – wyższy i lepszy plon”

Pod takim hasłem przebiegło seminarium dla sadowników, zorganizowane przez miesięcznik „Sad Nowoczesny” (20 marca w Błędowie). Głównym partnerem spotkania była firma Sumi Agro Poland.

22 marca 2018

czytaj więcej >

W Falentach o ochronie sadów

Cykl konferencji Wiedzy i Praktyki Sadowniczej zakończył się spotkaniem w Falentach (1 marca). Tym razem tematyka wykładów dotyczyła ochrony roślin pod kątem przebiegu pogody w minionym sezonie i przygotowania owoców na wymagające rynki zagraniczne.

19 marca 2018

czytaj więcej >

Iprodion wycofywany!

Z powodu nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej iprodion przez Parlament Europejski, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wycofuje zezwolenia na obrót środkami zawierającymi iprodion. W uprawie drzew owocowych, ta substancja aktywna służyła do walki z moniliozą na wiśniach i czereśniach.

16 marca 2018

czytaj więcej >

Szkolenie dla producentów jabłek Re

Firma Austria Juice Poland specjalizuje się w produkcji soków zagęszczonych, współpracując obecnie z 307 producentami owoców. Od 10 lat organizuje dla nich szkolenia, które mają na celu wdrażanie projektu RE. Tegoroczne spotkania odbyły się 1 i 2 marca w Obrazowie i Mogielnicy.

16 marca 2018

czytaj więcej >

Advertising article

Wkrótce konferencja w Lublinie

Pojawiły się nowe problemy w polskim sadownictwie. Niektóre z nich są poważnym zagrożeniem dla naszej produkcji owoców. Mogą istotnie obniżyć opłacalność i wielkość produkcji owoców. Warto bliżej poznać skutki tej sytuacji i możliwości ich złagodzenia.

09 marca 2018

czytaj więcej >

Formulacja ma znaczenie

Podczas konferencji prasowej Sumi Agro Poland, która odbyła się 8 marca w budynku Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu na różnych formulacjach acetamiprydu.

09 marca 2018

czytaj więcej >

Grusze – Mikado czy świecznik?

Rozpatrując zagadnienia związane z opłacalnością produkcji sadowniczej, coraz częściej zastanawiamy się co sadzić? Jednym z pomysłów może być uprawa gruszy. W jakim systemie prowadzić drzewa tego gatunku?

09 marca 2018

czytaj więcej >

Jubileuszowa konferencja Instytutu Ogrodnictwa

60 Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach za nami. Podczas dwóch dni (6–7 marca) blisko 500 uczestników wysłuchało ponad 20 wykładów.

09 marca 2018

czytaj więcej >

Rekordowe plony jabłek

Na całym świecie wzrastają plony jabłek. Różne jest tempo i wielkość uzyskiwanych plonów. Dobrym tego przykładem może być Południowy Tyrol, gdzie osiąga się najwyższe plonowanie na świecie. W latach 1970–1980 średnie plony z hektara wynosiły 28 ton, w następnej dekadzie już 38 ton, a w latach 2010–2017 ponad 55 ton, w tym w kilku latach około 64 ton. W innych krajach ten proces jest wolniejszy i z niższymi plonami, ale się rozwija. Średnie plony są na poziomie 40–60 ton z hektara.

08 marca 2018

czytaj więcej >