Aktualności

Projekt „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) oraz Stowarzyszenie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego (SPTZP) podpisały porozumienie o współpracy w ramach projektu „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”.

Przedmiotem umowy podpisanej przez prezesa KRUS – Adama Wojciecha Sekścińskiego, oraz prezesa SPTZP – Andrzeja Fala, jest współdziałanie w ramach kompleksowego systemu opieki i rehabilitacji nad osobami starszymi objętymi ubezpieczeniem społecznym rolników.

Wspomniany projekt zakłada m.in.:

  • kompleksową opiekę z elementami rehabilitacji w trybie dziennym,
  • kompleksową rehabilitację w trybie stacjonarnym,
  • krótkoterminowy pobyt z noclegiem dla osób starszych połączony z rehabilitacją – w ramach wsparcia opiekunów osób starszych, np. w okresie nasilonych prac w gospodarstwie rolnym.

Jak podaje KRUS, celem tych działań jest zwiększenie aktywności osób starszych w środowisku wiejskim oraz zmniejszenie obciążeń dla członków rodziny, wynikających z opieki nad osobami starszymi i pielęgnacji osób niesamodzielnych, co ma doprowadzić do zmniejszenia liczby osób niesamodzielnych w gospodarstwach rolnych.

Póki co projekt realizowany ma być do 2020 r.; będzie oparty na bazie lokalowo-rehabilitacyjnej KRUS oraz innych placówek opiekuńczo-leczniczych.

źródło: KRUS

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure