r e k l a m a

Partner serwisu


Popularne tagi:

W Broniszach sprawdzisz jakość żywności

Bezpieczeństwo żywności to parametr ważny zarówno dla konsumenta jak i producenta, który dostarcza nam tę żywność. Rynek Hurtowy w Broniszach nawiązał współpracę z laboratorium chemicznym UO-Technologia Sp. z o.o. Chce w ten sposób zmniejszyć ryzyko nieprawidłowości związanych z jakością oferowanych produktów.

23 czerwca 2017

czytaj więcej >

r e k l a m a


Polskie sady przemysłowe

Pod egidą firmy Austria Juice powstają w Polsce jabłoniowe sady przemysłowe.

21 czerwca 2017

czytaj więcej >

Gdyby więcej zapłacili…

Nad założeniem sadu przemysłowego zastanawia się Zbigniew Chołyk

21 czerwca 2017

czytaj więcej >

Niemcy szacują straty jabłek w Europie

Wiosenne przymrozki spowodowały wiele strat w sadach w całej Europie. Pojawia się wiele prognoz, ale nie są one jednoznaczne i zbyt pewne. Tym razem niemiecki Instytut AMI podał swoje dane szacunkowe i ocenia, że całkowite zbiory jabłek w Europie będą w tym sezonie niższe niż 10 mln ton. Dla porównania w sezonie 2016/2017 osiągnięto poziom 12 mln ton. Zatem prognozuje się 20% spadek.

19 czerwca 2017

czytaj więcej >

W Europie mniej owoców wiśni

W tym roku w Europie będą istotnie niższe zbiory wiśni niż w poprzednich latach. Główna przyczyna to szkody przymrozkowe. Bardzo duże są różnice w szkodach między krajami. Z nie wielkimi stratami na południu Rosji (Krasnodar), z bardzo dużymi w Polsce, Białorusi i Ukrainie.

17 czerwca 2017

czytaj więcej >

Ceny zapasów wzrosły

Kończy się sprzedaż zeszłorocznych zbiorów jabłek. Z uwagi na przymrozki wczesnowiosenne i wiosenne w sadach, ich ceny wzrosły. Według najnowszych danych organizacji WAPA obecnie w przechowalniach znajduje się 300 tys. ton jabłek.

13 czerwca 2017

czytaj więcej >

Białoruś dominuje w eksporcie polskich jabłek

Zauważalna jest tendencja wzrostowa w eksporcie polskich jabłek do krajów pozaunijnych. Szacuje się, że w relacji rocznej wzrósł on aż o 56%, a sezon 2016/2017 zakończono na poziomie 488 tys. ton wywiezionych owoców. Polskimi jabłkami zajadają się głównie Białorusini, ale nie tylko...Dokąd jeszcze trafia nasze "dobro narodowe"?

13 czerwca 2017

czytaj więcej >

Ceny truskawek systematycznie spadają

Trwa sezon truskawkowy. Prognozy zakładały, że będzie to kiepski rok dla plantatorów z uwagi na uszkodzenia spowodowane przez wiosenne przymrozki. I owszem, początkowe zbiory nie były obiecujące...także dla konsumentów. Za kg truskawek płacili oni średnio 27 zł. Jakie stawki obowiązują teraz?

09 czerwca 2017

czytaj więcej >

Maleje spożycie jabłek w Polsce

W naszym kraju od kilkunastu lat trwają dwa trendy w produkcji jabłek. Pierwszy, to wzrost produkcji, drugi spadek spożycia. Zbiory wzrosły z 2.0 do 4.0 mln ton, a spożycie spadło z 27 do 13 kg na mieszkańca(M).

06 czerwca 2017

czytaj więcej >

Na drodze ekspansji polskiego eksportu

Ostatnie dane pokazują, że polski eksport rozwija się bardzo prężnie i w 2016. osiągnął wartość 183,6 mld euro. W 2017r. prognozuje się jego dalszy wzrost. Najbliższe plany polskiego rządu koncentrować się będą na ekspansji międzynarodowej polskich przedsiębiorców. Jakie rynki biorą pod uwagę? Czy możliwe jest wsparcie przedsiębiorców ze strony Skarbu Państwa?

06 czerwca 2017

czytaj więcej >