r e k l a m a


Przyszłość soków NFC

Jak będzie się rozwijał rynek soków NFC?

20 czerwca 2018

czytaj więcej >

r e k l a m a


Eksport po embargu

Embargo nie spowodowało spadku naszego eksportu. Zahamowało jednak jego wzrost, który obserwowaliśmy w ubiegłych latach.

19 czerwca 2018

czytaj więcej >

Czy powstaną sady przemysłowe?

Między innymi o tym dyskutowano podczas XXI Sympozjum KUPS (Łódź, 23–25 maja).

18 czerwca 2018

czytaj więcej >

Polskie jabłka z sezonu 2017/18

Według szacunków IERiGŻ, w sezonie 2017/2018, ze względu na niskie plony owoców w 2017 r., w Polsce do przetwórstwa trafiło o ponad 45% mniej jabłek niż sezon wcześniej. Z tego też powodu zmianie uległa struktura produkcji przetworów owocowych i warzywnych. Jednocześnie spadł udział przetwórstwa w zagospodarowaniu jabłek.

11 czerwca 2018

czytaj więcej >

30 maja – światowy dzień soku

Co roku, 30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Soku. Już sam fakt, że sok ma swoje święto podkreśla, że jest to produkt wyjątkowy, zasługujący na szczególną uwagę. Szklanka soku może stanowić jedną z 5 zalecanych każdego dnia porcji warzyw lub owoców – dlaczego? Ponieważ, podobnie jak warzywa i owoce, soki uzupełniają dietę w cenne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Eksperci potwierdzają, że soki to wygodna i prosta forma dostarczenia sobie codziennej porcji witamin i składników mineralnych.

30 maja 2018

czytaj więcej >

Koszty siły roboczej w Polsce i zachodniej Europie

Podczas konferencji „Zagrożenia w polskim sadownictwie i sposoby ich łagodzenia”, która odbyła się 22 marca w Lublinie, holenderski doradca sadowniczy – Peter van Arkel – informował o tendencjach w europejskim sadownictwie. Przedstawił również koszty siły roboczej w wybranych krajach UE.

27 maja 2018

czytaj więcej >

PROGNOSFRUIT w tym roku w Polsce!

Konferencja PROGNOSFRUIT to główne wydarzenie dla branży owocowej całego świata. Skupia producentów, przetwórców i handlowców z różnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Podczas  konferencji omawiane są trendy na europejskim i światowym rynku owoców, a WAPA (World Apple and Pear Association) ogłasza prognozę produkcji jabłek i gruszek na następny sezon.

15 maja 2018

czytaj więcej >

Przetwórstwo owocowo-warzywne – sytuacja finansowa

Koszty przedsiębiorstw w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego w 2017 r. rosły szybciej niż przychody – informuje Pont-Info.

08 maja 2018

czytaj więcej >

Polskie truskawki już w sprzedaży

Sezon na polskie owoce można uznać za rozpoczęty. Są już truskawki ze szklarni. Owoce są pięknie wybarwione i smaczne.  Z zapowiedzi plantatorów wynika, że jeżeli temperatura się utrzyma to w ciągu tygodnia będą truskawki spod  włókniny  i foli perforowanej.

07 maja 2018

czytaj więcej >

Ceny skupu owoców na eksport

Jak kształtowały się ceny skupu jabłek i gruszek z przeznaczeniem na eksport w I kwartale 2018 roku?

02 maja 2018

czytaj więcej >