r e k l a m a

Partner serwisu


Popularne tagi:

Zdrowie, a promocja spożycia owoców i warzyw

Warzywa i owoce podstawą diety – podkreślają naukowcy zgromadzeni na XIII Międzynarodowym Kongresie Promocji Warzyw i Owoców. Jak mamy zamiar promować owoce?

20 września 2017

czytaj więcej >

r e k l a m a


Można składać wnioski o pomoc w ARiMR!

Od dziś (13 września) można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc związaną z wiosennymi przymrozkami, w wyniku których zniszczeniu uległy drzewa i krzewy owocowe lub truskawki.

13 września 2017

czytaj więcej >

Ile za jabłka?

Jakie ceny za jabłka przewidują eksperci w zbliżającym się sezonie w Polsce i na zachodzie Europy?

05 września 2017

czytaj więcej >

Jabłka przemysłowe w tym roku i nie tylko...

Przetwory z jabłek są ważną częścią naszego pożywienia. Z jabłek produkuje się sok zagęszczony, sok naturalny (NFC), cydr, wino, marmolady, musy, mrożonki i susze. Rośnie produkcja i spożycie tych przetworów. W przetwórstwie jabłek, zdecydowanie pierwsze miejsce zajmuje produkcja soku zagęszczonego (wynosi ona ponad 75%).

04 września 2017

czytaj więcej >

Dostawy jabłek przemysłowych do skupu

Raptowny spadek cen jabłek przemysłowych z blisko 90 gr do 60 gr zaskoczył wielu sadowników. Zaistniała sytuacja została omówiona na spotkaniu zorganizowanym przez Związek Sadowników RP.

31 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Im bliżej, tym lepiej

Marcin Świątek z Bialskiego Owoc Sp. z o.o. od ponad miesiąca prowadzi zbiór owoców przeznaczonych na eksport. Jak twierdzi, trudno jest prognozować jaki będzie plon z powodu jednego nieprzewidywalnego czynnika wzrostu - pogody.

29 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Wykorzystać dobry rok

O tym, co powinni zrobić sadownicy w roku korzystnych cen mówi Zbigniew Chołyk, prezes konsorcjum i spółki LubApple.

28 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Bez gigantomanii

Dorota i Dariusz Zęgota parają się borówką od 10 lat. Zachęciły ich osiągnięcia siostry pani Doroty, która dekadę wcześniej kupiła dwudziestoletnią ówcześnie, po-państwową plantację. W 2011 r. obecna prezes wpadła na pomysł założenia grupy producentów Elliot.

28 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Droższe owoce, to droższe przetwory

Niższe zbiory w trwającym sezonie spowodowały wzrost cen na rynku. Eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej dodają, że droższe owoce przełożą się na ceny dżemów, soków i mrożonek.

23 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Rośnie eksport polskich mrożonych malin

Polskie owoce jagodowe doceniane są na całym świecie. Zajmujemy czołowe miejsca w produkcji i eksporcie porzeczek, borówki amerykańskiej czy truskawek. Nasza aronia jest znana na największych rynkach europejskich. Tym razem możemy poszczycić się mrożonkami, a dokładniej mrożonymi malinami.

23 sierpnia 2017

czytaj więcej >