Rynek

PROGNOSFRUIT w tym roku w Polsce!

Konferencja PROGNOSFRUIT to główne wydarzenie dla branży owocowej całego świata. Skupia producentów, przetwórców i handlowców z różnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Podczas  konferencji omawiane są trendy na europejskim i światowym rynku owoców, a WAPA (World Apple and Pear Association) ogłasza prognozę produkcji jabłek i gruszek na następny sezon.

Co roku Konferencja odbywa się w innym kraju i bierze w niej udział około 400 przedstawicieli branży z całego świata. W ubiegłym roku  42. edycja konferencji odbyła się w drugim tygodniu sierpnia w Hiszpanii. Do katalońskiego miasta Leida przybyło 300 delegatów z całego świata. Dane przedstawione przez członków WAPA zostały zebrane przy  wsparciu krajowych organizacji producentów różnych państw członkowskich UE i innych państw. W imieniu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych informacje na temat prognozowanych zbiorów w Polsce  zaprezentował Dominik Woźniak z Organizacji Producentów Rajpol.

Miło nam poinformować, że tegoroczna konferencja odbędzie się już w sierpniu w Warszawie, a jej organizatorem został Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej (Warszawa, 8–10.08.2018; DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw). Oprócz oficjalnej części konferencji i debaty odbędzie się również kilka imprez towarzyszących, mających na celu wzmocnienie współpracy i kontaktów między uczestnikami.  Delegaci podczas wizyty odwiedzą grupy producentów i będą mogli zapoznać się z naszym potencjałem sadowniczym. Jest to niepowtarzalna okazja do promocji całego potencjału gospodarczego Polski.

W Konferencji wezmą także udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europarlamentu, Ministerstw, PIORIN i władz samorządowych.

Zapraszamy firmy chętne do współpracy przy organizacji Konferencji do kontaktu z biurem Związku Sadowników RP!

Kontakt: Związek Sadowników RP; ul. Sportowa 4a; 05-600 Grójec; www.polskiesadownictwo.pl; tel. 48 664 37 79; kasia@polskiesadownictwo.pl

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure