Rynek

Współczynnik przydziału na jabłka i gruszki

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała w poniedziałek, że ustalono wysokość współczynnika przydziału dla grupy produktów jabłka i gruszki. Wynosi on 0,09.

Na podstawie § 5 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 22 grudnia 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 82), Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że dla ilości produktów wynikających z powiadomień złożonych 19 stycznia br. określono wysokość współczynnika przydziału, stosowanego dla grupy produktów, jakimi są jabłka i gruszki na 0,09.

Agencja informuje ponadto, że nie wyczerpano ilości dla śliwek i brzoskwiń, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt. 2) oraz pkt. 3) ww. rozporządzenia Rady Ministrów. Dlatego Oddziały Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nadal przyjmują powiadomienia dla ww. produktów.

O rozpoczęciu procedury pisaliśmy tutaj, a o zakończeniu przyjmowania powiadomień tutaj.

Źródło: ARiMR


Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure