r e k l a m a

Partner serwisu


Mechanizacja

Włosi skonstruowali pierwszy traktor elektryczny

Na wystawie Macfrut 2017 zaprezentowano pierwszy włoski traktor zasilany elektrycznie. Jest to prawdopodobnie także pierwszy traktor elektryczny na świecie. Wszystko wskazuje na to, że jego konstruktorzy myślą o produkcji seryjnej, czego dali dowód podczas marcowej prezentacji. Inżynier Giorgio Lucchi z firmy Lucchi R.Elettromeccanica wyjaśnia, dlaczego jest to projekt innowacyjny.

Hyntesys - pierwszy traktor zasilany silnikiem elektrycznym powstał na drodze rozszerzenia normalnego ciągnika Landini o dodatkowe atuty. Konstruktorzy wspólnie z firmą Geminiani stworzyli innowacyjną maszynę mogącą pracować przez 7-8 godz. Jest to możliwe dzięki 95% sprawności silnika elektrycznego, wobec 30% tradycyjnych silników Diesla.

Może to być prawdziwa rewolucja w produkcji rolnej i ogrodniczej. Warunkiem jest jednak przyjęcie projektu przez producentów i wypuszczenie serii maszyn napędzanych elektrycznie. Takie traktory praktycznie nie wymagają konserwacji, a baterie można ładować przez noc kosztem 2-3 €. Dzięki bateriom litowym i ich rosnącej wydajności, możliwe będzie jednak szybsze ładowanie. Dużym udogodnieniem jest ładowanie bezpośrednio na polu dzięki panelom fotowoltaicznym i akumulatorom.

Żródło: freshplaza.com

Tagi:

r e k l a m a

Sad Nowoczesny 2/2018
Ochrona w okresie bezlistnym