Reklama

Partner serwisu


Popularne tagi:

Konieczna ochrona czereśni i wiśni

Jak wiemy, czereśnie już kwitną, kwitenienie rozpoczynają też wiśnie. Mimo, że wiele sadów zostało pozbawionych plonowania w tym roku, pozostają te, których klęska ominęła. Na jakie zabiegi ochrony nadszedł już najwyższy czas? Pamiętajmy też, że mimo starty plonu musimy prowadzić typową dla danego gatunku ochronę. Bez niej możemy mieć bardzo poważne problemy w kolejnym sezonie.

21 kwietnia 2017

czytaj więcej >

REKLAMA: Miej olej w głowie – zwalczaj przędziorki Nissorunem Strong z olejem

Sumi Agro Poland przypomina o zwalczaniu jaj przędziorka owocowca w sadach z wykorzystaniem preparatów olejowych.

19 kwietnia 2017

czytaj więcej >

Problem z chwastami w truskawkach

W ostatnich dniach przyszła ciepła wiosna, wcześniej w wielu rejonach kraju padały miejscami intensywne opady deszczu i zapowiadane są kolejne, gleba jest bardzo wilgotna, ponadto w ostatnich dniach panowały bardzo wysokie temperatury. Są to warunki bardzo sprzyjające wschodom chwastów, zarówno dwuliściennych jak i jednoliściennych i ich intensywnemu rozwojowi.

12 kwietnia 2017

czytaj więcej >

Przedwiośnie z malinami

W okresie przedwiośnia należy rozpocząć ochronę chemiczną ukierunkowaną na krzywika malinaczka i rdzę maliny.

07 kwietnia 2017

czytaj więcej >

Zmniejszenie dopłat za brak zwrotu pustych opakowań po środkach ochrony!

Za brak zwrotu pustych opakowań po środkach ochrony roślin do sklepu grożą ci zmniejszone dopłaty. SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEGO SYSTEMU ZBIÓRKI PSOR!

31 marca 2017

czytaj więcej >

Najnowsze obserwacje rozwoju parcha jabłoni

W ostatnim terminie obserwacji 27.03.2017r., po dość chłodnym tygodniu, gdzie temperatura wynosiła ponad 10°C oraz miejscowymi opadami deszczu i dużej wilgotności powietrza, badane pseudotecja kwalifikowano głównie do 3 stadiów rozwojowych według przyjętej skali bonitacyjnej tj. 3, 4 i 5 stadium.

30 marca 2017

czytaj więcej >

Rozszerzenie wykazu upraw małoobszarowych o nowe pozycje

W Dzienniku Ustaw ogłoszone zostało znowelizowane rozporządzenie w sprawie zastosowań małoobszarowych środka ochrony roślin.

29 marca 2017

czytaj więcej >

Sadowniku, kupuj mądrze!

Na rynku pojawiają się oferty sprzedaży niezarejestrowanych preparatów, które nie spełniają wymogów jakościowych i bezpieczeństwa. Jak ustrzec się przed nielegalnymi i podrabianymi preparatami?

22 marca 2017

czytaj więcej >

Technika opryskiwania w początkowym okresie wegetacji

Na jakie parametry i podzespoły, które pozwolą dokładniej pokryć cieczą roboczą nieruchome gałązki z pękającymi pąkami i wielokrotnie obniżyć dawkę środków ochrony roślin należy zwrócić uwagę, aby zabieg był bardziej efektywny?

21 marca 2017

czytaj więcej >

Glifosat nie jest rakotwórczy - zapewniają eksperci

Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) zapewnia, że glifosat nie jest rakotwórczy.  Jest to istotna decyzja, ponieważ glifostat jest substancją czynną w wielu pestycydach.

20 marca 2017

czytaj więcej >