Reklama

Partner serwisu


Popularne tagi:

Kolejne przymrozki w sadach

Aktualne dane na temat strat przymrozkowych okazują się znacznie bardziej poważne niż wcześniej mogłoby się wydawać (oprócz kwiatów czereśni czy śliw uszkodzeniu ulegały też pąki królewskie jabłoni).

21 kwietnia 2017

czytaj więcej >

Dobry moment na przerzedzanie

Na początku marca w Ossie odbyła się VII Bialska Konferencja Sadownicza, podczas której przedstawione zostały najważniejsze problemy z którymi muszą borykać się obecnie sadownicy. Oprócz typowych chorób, szkodników i utrudnień związanych z rynkiem zbytu owoców, omówiono także różne metody przerzedzania.

20 kwietnia 2017

czytaj więcej >

„Najnowsze trendy w europejskim sadownictwie – jak zarobić na ekologii”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Najnowsze trendy w europejskim sadownictwie – jak zarobić na ekologii”, która odbędzie się 7 kwietnia w Nadarzynie (Ptak Warsow Expo).

23 marca 2017

czytaj więcej >

Co nowego w odmianach?

Krajowy rejestr prowadzony przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupii Wielkiej jest urzędowym wykazem odmian roślin rolniczych, warzywnych i sadowniczych, których materiał siewny/szkółkarski może być wytwarzany i może znajdować sie w obrocie w Polsce, jak i na obszarze Unii Europejskiej. Obecnie do krajowego rejstru mogą być wpisywane odmiany 28 roślin sadowniczych, a ponadto odmiany gatunków roślin uprawnych tradycyjnie uprawianych na terytorium Polski, posiadających znaczenie dla ukształtowania krajobrazu i zrównoważonego rolnictwa.

21 lutego 2017

czytaj więcej >

Perspektywy oliwnika

Podczas tegorocznej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Nadarzynie odbyła się konferencja dedykowana osobom zainteresowanym uprawą lub już uprawiającym mało znane gatunki roślin sadowniczych pt. "Nowe gatunki w sadownictwie - szanse i perspektywy". Jednym z omawianych gatunków był oliwnik wielokwiatowy. Czy faktycznie opanuje rynki sadownicze w Europie i na świecie?

07 lutego 2017

czytaj więcej >

Leszczyna opłacalna?

Leszczyna, czyli potocznie zwany orzech laskowy jeszcze do niedawna dominowała głównie w krajach Europy Północnej. Z biegiem lat rozpowszechniła się w pozostałych rejonach Europy, w tym także i u nas. Dlaczego zainteresowano się uprawą leszczyny? Jakie są perspektywy jej produkcji? Czy możliwy jest dalszy rozwój?

08 grudnia 2016

czytaj więcej >

Dobry orzech z dobrej odmiany

Dla każdego producenta najważniejszy jest wysoki i dobry jakościowo plon. Decydujący wpływ na to ma wybór odpowiedniej odmiany. Producenci leszczyny mają do wyboru zarówno odmiany wielkoowocowe jak i drobnoowocowe. Decyzja, w które odmiany warto zainwestować, powinna odpowiadać zapotrzebowaniu rynkowemu.

07 grudnia 2016

czytaj więcej >

CAC - elita materiału szkółkarskiego

CAC czyli Conformitas Agraria Communitatis to jedna z kategorii materiału szkółkarskiego uzyskiwanego przez polskich dostawców sadowniczych. Drugą kategorią jest materiał kwalifikowany. Zarówno dostawcy jak i nabywcy mają możliwość wolnego wyboru, gdyż obie rośliny obu katergorii są rozmnażane jednocześnie.

07 listopada 2016

czytaj więcej >

MIKROCHELAT w rolnictwie ekologicznym

Trzy chelaty nawozowe z serii MIKROCHELAT – MIKROCHELAT Mn-13, MIKROCHELAT Cu-15 i MIKROCHELAT Zn-15 zostały 23 września 2016 roku zakwalifikowane przez IUNG-PIB w Puławach do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Wykaz jest dostępny na stronie internetowej www.iung.pl. Obecnie na kwalifikację oczekuje MIKROCHELAT Fe-13.

04 listopada 2016

czytaj więcej >

Unikamy błędów podczas nawożenia borówki wysokiej

Borówka wysoka jest jednym z gatunków jagodowych, które mają ścisłe i specyficzne wymagania glebowe. Ważne jest, aby podłoże w którym rośliny wzrastają było dobrej jakości. Nawozimy racjonalnie. Nie na zapas i nie doprowadzamy do sytuacji niedoboru składników pokarmowych. Podstawą jest analiza gleby, przed posadzeniem roślin i w trakcie ich wzrostu. Aby zastosowany przez nas program nawożenia był efektywny unikajmy "błędów nawożeniowych".

25 października 2016

czytaj więcej >