r e k l a m a

Partner serwisu


Popularne tagi:

Zbieramy

Jakiej jakości jabłka będziemy mieli w tym sezonie zależy od rejonu, a nawet od sadu – mówi prof. Kazimierz Tomala. – Tam gdzie było gradobicie, oraz tam, gdzie wskutek przymrozków zmniejszyła się liczba zawiązków, z jakością może być różnie. Przechowywanie jabłek po gradobiciu, pomimo zabliźnienia ran, nie ma sensu, gdyż dziś konsument szuka owoców bez skazy. Ponadto cena oferowana w tym roku przez przemysł jest na tyle wysoka, że nie ma powodu, aby próbować sprzedać jabłka wyraźnie odstające jakością jako deserowe.

22 września 2017

czytaj więcej >

r e k l a m a


Owocowa kraina

W grupie producentów FruVitaLand (Piotrawin, woj. lubelskie) oszałamia rozmaitość owoców. Jest ich aż 11 gatunków.

21 września 2017

czytaj więcej >

365FarmNet - Twój partner w cyfrowym zarządzaniu gospodarstwem

365FarmNet to innowacyjne oprogramowanie rolnicze, które z poziomu jednej platformy pozwala zintegrować działania gospodarstwa bez względu na jego rozmiar i rodzaj oraz niezależnie od pochodzenia jego elementów, które przecież często tworzone są przez różnych producentów. Dzięki inteligentnej sieci urządzeń i aplikacji można dokumentować swoje działania zgodnie z normami i wymogami wzajemnej zgodności, pracować efektywniej oraz oszczędzać czas i pieniądze.

20 września 2017

czytaj więcej >

Spotkanie w sadzie Centrum Kompetencyjnego w Skowronkach

11 września firma BASF zorganizowała spotkanie w Centrum Kompetencji w Skowronkach. Głównym celem było zaprezentowanie skuteczności preparatu Sercadis® w sadach jabłoniowych w ochronie przed parchem i mączniakiem jabłoni.

15 września 2017

czytaj więcej >

Ile brzoskwiń zebraliśmy w tym roku w Europie?

Jak podaje USDA (ministerstwo rolnictwa USA), w tym roku w krajach Unii Europejskiej zebrano 4 miliony ton brzoskwiń (w tym nektaryn).

13 września 2017

czytaj więcej >

O nawożeniu przed tegorocznymi zbiorami

Gdy drzewa słabiej owocują, a zwłaszcza gdy w owocach jest mniej nasion, podstawowym składnikiem pokarmowym, który powinniśmy podawać przed zbiorami, jest wapń. W przypadku drzew owocowych możemy to zrobić tylko przez dokarmianie pozakorzeniowe.

12 września 2017

czytaj więcej >

Nowe dwukolorowe odmiany moreli

Na rynek trafiły trzy nowe późne odmiany moreli dwubarwnych wyhodowane przez PSB Producción Vegetal, włoską firmę założoną przez rodzinę Buffat.

29 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Ile nasion w jabłkach?

Z powodu wiosennych przymrozków większość jabłek ma mniej nasion i owoce nie wyrastają aż tak dobrze, jak moglibyśmy się spodziewać. Zmniejszenie liczby nasion wpływa też negatywnie na ilość pobranego wapnia. W związku z tym pogorszą się m.in. jędrność i zdolność przechowalnicza, wystąpią choroby fizjologiczne.

28 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Śliwy i czereśnie w polskich szkółkach

Dlaczego jest ich tak mało pytamy Macieja Lipeckiego, szkółkarza, prezesa Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy.

24 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Zabieg tylko w kombinezonie

Promowanie bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym to priorytet działań KRUS i Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.  KRUS od 2009 roku jest patronem kampanii PSOR „Nie tylko plony potrzebują ochrony”, promującej najnowsze rozwiązania i najlepsze praktyki dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego stosowania środków ochrony roślin. Stosowanie tych preparatów, oprócz wiedzy i doświadczenia, wymaga użycia skalibrowanego sprzętu i certyfikowanej odzieży ochronnej.

04 sierpnia 2017

czytaj więcej >