r e k l a m a


Grusze – Mikado czy świecznik?

Rozpatrując zagadnienia związane z opłacalnością produkcji sadowniczej, coraz częściej zastanawiamy się co sadzić? Jednym z pomysłów może być uprawa gruszy. W jakim systemie prowadzić drzewa tego gatunku?

09 marca 2018

czytaj więcej >

r e k l a m a


Pożyteczne zapylacze

W Swarzędzu pod Poznaniem 25 stycznia odbyło się seminarium o pszczołach "ZAPYLACZE WSPÓLNE DOBRO". Skansen pszczelarski gościł w czwartkowe przedpołudnie nie tylko producentów miodu. Spotkanie miało na celu wskazanie producentom rolnym uprawiającym warzywa i prowadzącym plantacje owoców miękkich, jak ważne jest zapylanie ich roślin. Bez pożytecznych zapylaczy zdaniem Alberta Einsteina życie na ziemi wyginęłoby w ciągu czterech lat.

06 lutego 2018

czytaj więcej >

Nawożenie dolistne w sadzie nad Pilicą

Katarzyna i Sławomir Szewczykowie w Michałowie Parceli koło Warki prowadzą gospodarstwo sadownicze. Wprowadzane innowacje pozwalają właścicielom uzyskiwać wysokie plony owoców, które bez problemu znajdują nabywców.

02 lutego 2018

czytaj więcej >

Przyszłość odmiany Red Jonaprince

W naszym kraju rośnie zainteresowanie odmianą Red Jonaprince. Wzrasta produkcja drzewek i jabłek. Powiększa się powierzchnia sadów tej odmiany. W związku z tym zwróciłem się do ekspertów z 13 europejskich krajów oraz do naszych specjalistów i producentów jabłek z prośbą o opinię na temat zalet i wad tej odmiany, poziomu jej produkcji i przyszłości.

28 grudnia 2017

czytaj więcej >

Oswoić żywioł

Intensywne deszcze, susze, gradobicia, huragany, presja szkodników i ptactwa – w takich warunkach wielu już by się zniechęciło do produkcji owoców. Nie dotyczy to Wiesława i Michała Podczaszyńskich. – Z naturą się nie walczy, trzeba nauczyć się z nią współżyć – mówią. Rozwiązania, w jakie zainwestowali, są drogie, ale skuteczne – co roku osiągają plony na wysokim poziomie.

27 grudnia 2017

czytaj więcej >

Borówka nadal na topie

Czym jest standard 30 minut dla borówki?

26 listopada 2017

czytaj więcej >

Borówka amerykańska na tarasie?

Pod brandem handlowym "Borówka Tarasowa" Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha oferuje serię licencyjnych odmian borówki amerykańskiej fińskiej hodowli, przeznaczonych do amatorskiej, doniczkowej uprawy na balkonach i tarasach.

25 listopada 2017

czytaj więcej >

Nowość z Holandii

‘Harmony’ to najnowsza odmiana truskawki z holenderskiej hodowli firmy Vissers America BV. Odmiana jest przeznaczona do profesjonalnej uprawy pod osłonami, z przeznaczeniem owoców na rynek deserowy.

13 listopada 2017

czytaj więcej >

Zwiększenie zakresu stosowania nawozów organicznych w UE

Dzięki przepisom, których projekt Parlament Europejski zatwierdził w ubiegłym miesiącu, będzie łatwiej sprzedawać w UE innowacyjne nawozy produkowane z substancji organicznych lub pochodzących z recyklingu.

04 listopada 2017

czytaj więcej >

Jesień – dobry czas na zbadanie gleby

Analiza gleby daje podstawowe informacje o jej kwasowości, orientacyjnej zawartości składników pokarmowych oraz proporcjach, w jakich występują. Pozwala to określić zasadność skorzystania z danego nawozu.

30 października 2017

czytaj więcej >