r e k l a m a


Agrotechnika

Największa europejska chłodnia powstanie w Hiszpanii

Hiszpańska firma Fruveco, dawniej znana jako Congelados Francisco Ramón, planuje otworzyć największą chłodnię w Europie. Docelowo ma pomieścić 200 tys. palet. Chłodnia to część olbrzymiego projektu, którego celem jest stworzenie nowych udogodnień w Parku Przemysłowym Alhama.

Firma Fruveco, bazująca w El Raal, zakupiła obszar wielkości 130 tys. m² w Alhamie za kwotę nieco ponad 3 mln €. Prace nad budową nowych obiektów rozpocząto w 2015r. i oczekuje się, że zostaną one oddane do użytku już w lipcu.

W związku z dynamicznym rozwojem, firma planuje budowę kolejnych obiektów, których celem będzie zaspokojenie potrzeb klientów na produkty owocowe, warzywne oraz mrożone mięso. Nowy obiekt w Alhama potroi swoje rozmiary i przepustowość w porównaniu do stanu obecnego i zostanie uzupełniony o komory do płukania w temperaturze -40 i -25°C, tunele do mrożenia i nowe linie produkcyjne oraz pakujące.

Dzięki tej inwestycji Fruveco stanie się największym europejskim producentem mrożonek, zwłaszcza owoców i warzyw gruntowych. Już teraz jest liderem niektórych produktów, takich jak krążki cebulowe, których jest wyłącznym dostawcą dla międzynarodowych koncernów jak McDonalds, Burger King czy Foster's Hollywood. Firma Fruveco jest także drugim największym w Europie producentem mrożonej papryki.

Żródło: freshplaza.com na podstawie murciaeconomia.com

Tagi:

Zobacz także

r e k l a m a

Sad Nowoczesny 4/2018
NAWOŻENIE DOLISTNE