r e k l a m a

Partner serwisu


Popularne tagi:

O polskim jabłku w Lewiczynie

W gospodarstwie sadowniczym Państwa Puncewiczów położonym w Lewiczynie koło Grójca, odbyło się spotkanie prasowe (20 września), którego bohaterem było polskie jabłko. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w produkcji sadowniczej. Eksperci obecni na spotkaniu radzili również, jak z perspektywy konsumenta odróżnić zdrowy owoc od chorego oraz czym należy się kierować przy zakupie jabłek?

21 września 2017

czytaj więcej >

r e k l a m a


Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców tym razem w Warszawie

Dziś rano (19 września, Warszawa) rozpoczął się XIII Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców. Co roku wydarzenie organizowane jest w innym miejscu na świecie – tym razem eksperci z 30 krajów świata spotykają się w Polsce. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in. spożycie oraz wartość odżywcza warzyw i owoców czy światowe trendy w ich konsumpcji. W pierwszych godzinach Kongresu została podpisana deklaracja na rzecz wspierania oraz promowania idei spożycia owoców i warzyw.

19 września 2017

czytaj więcej >

Borówki dla najmłodszych

Przez dwie środy sierpnia chore dzieci w warszawskim Szpitalu Pediatrycznym przy ul. Żwirki i Wigury miały wspaniały deser. To z inicjatywy Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej. 10 producentów–członków Stowarzyszenia nieodpłatnie przekazało 600 kg tych owoców (także dla sąsiedniego szpitala dla dorosłych przy ul. Banacha). Dostawa rozeszła się w pół godziny. Dla dzieci na oddziałach borówkę zabierał personel.

16 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Miękkie lądowanie Klasy

Pogłoski o śmierci Klasy okazały się przedwczesne. Grupa producentów z Klementowic (lubelskie) przetrwała i ma się coraz lepiej.

27 lipca 2017

czytaj więcej >

Doświadczeń rok czwarty

Już po raz czwarty 30 czerwca plantatorzy porzeczki czarnej spotkali się w gospodarstwie Piotra Baryły (Piotrowice Wielkie).

03 lipca 2017

czytaj więcej >

Początek borówkowego sezonu

Od ubiegłego roku 1 lipca wyznacza początek borówkowego sezonu.

03 lipca 2017

czytaj więcej >

Nowa formulacja 1-MCP

Wdrażanie innowacyjnych technologii dotyczących przechowywania i sprzedaży owoców i warzyw to główny zakres działalności firmy AgroFresh. Jej najnowsze rozwiązania zaprezentowano 13 czerwca podczas konferencji prasowej w Małej Wsi (gm. Belsk Duży).

23 czerwca 2017

czytaj więcej >

Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W niedzielne popołudnie, 28 maja, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, odbyła się wyjątkowa uroczystość: Dzień Otwarty CKZiU, połączony z koncertem „Dla Naszych Mam” z okazji Dnia Matki, wykładami z zakresu ogrodnictwa, pokazami maszyn sadowniczych, oraz biesiadą rodzinną. Wydarzenie objęli patronatem: Starosta Grójecki pan Marek Ścisłowski, firma Agrobard s.j. reprezentowana przez właścicieli pana Andrzeja Skronika i pana Dariusza Tyczyńskiego we współpracy New Holland Polska i Kuhn Polska, Firma Dwa Jabłka reprezentowana przez pana Krzysztofa Zatorskiego i pana Przemysława Panka.

12 czerwca 2017

czytaj więcej >

Producenci mrożonek spotkali się w Kielcach

Członkowie Krajowego Stowarzyszenia Przetwórców Owoców i Warzyw spotykają się dwa razy w roku: przed i po sezonie. W dziesięć lat od powstania organizacji zebrali się w Kielcach 26 maja.

29 maja 2017

czytaj więcej >

W Wiśle o owocach

Nie ma soków bez surowca. Dlatego pierwszy dzień XX Międzynarodowego Sympozjum Krajowej Unii Producentów Soków (Wisła, 17–19 maja) jak zwykle poświęcony był bazie surowcowej.

25 maja 2017

czytaj więcej >