Relacje

EUCOFEL po raz pierwszy w Polsce

Europejska organizacja FruitVegetablesEUROPE (EUCOFEL) reprezentująca unijnych producentów owoców i warzyw oraz eksporterów zorganizowała doroczne zgromadzenie ogólne, które po raz pierwszy odbyło się w Polsce (14–15 marca, Warszawa).

fot. Okła-Wierzbicka

Spotkanie zgromadziło ekspertów z sektora warzywno-owocowego, przedstawicieli instytucji europejskich, członków parlamentu europejskiego oraz przedstawicieli firm branżowych, którzy żywo dyskutowali na temat problemów sektora europejskich owoców i warzyw. Rozmowy dotyczyły aspektów politycznych (takich jak przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej i Wspólnej Organizacji Rynków produktów rolnych), a także możliwości handlu z Chinami i zbliżającego się wydarzenia Fruit Attraction 2019. Poruszono też problem wycofywania kolejnych substancji czynnych przez Unię Europejską oraz coraz bardziej rygorystycznych wymagań supermarketów co do zawartości pozostałości środków ochrony roślin w produktach rolnych.

Obecni na zgromadzeniu członkowie FruitVegetablesEUROPE – Hiszpanie, Francuzi i Włosi – mieli też okazję przyjrzeć się nowoczesnej technologii produkcji borówki wysokiej oraz posmakować polskich jabłek podczas wyjazdu studyjnego do grup producentów Sunberry i Twój Owoc (rejon grójecko-warecki).

Więcej na temat omawianych zagadnień w kolejnych numerach SN

Maciej Kania
Źródło: Agnieszka Okła-Wierzbicka – relacja ze spotkania

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure