r e k l a m a


Relacje

Jubileusz w Wilanowie

Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie jest wydarzeniem już na stałe wpisanym w kalendarz imprez branży sadowniczej. Tegoroczne, 20. już spotkanie (4 września) odbyło się w wyjątkowym dla uczelni czasie – w tym roku przypada 200. rocznica Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz 95-lecie istnienia Wydziału Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu.

Uroczystego otwarcia dokonali nowy rektor uczelni prof. dr hab. Wiesław Bielawski, prorektor ds. dydaktyki, prof. dr hab. Kazimierz Tomala oraz dziekan WOBiAK, prof. dr hab. Wojciech Wakuliński. – Odnoszę wrażenie, że co roku w Wilanowie spotykamy się jako jedna wielka rodzina – mówił prof. Wiesław Bielawski. – Kilka pokoleń sadowników oraz wszystkich, którzy pracują na rzecz polskiego sadownictwa, ma okazję do dyskusji, wymiany poglądów i nawiązywania nowych kontaktów.

Jak co roku spacer po sadzie doświadczalnym obfitował w sadownicze ciekawostki. Przybyli na spotkanie mogli m.in. posmakować gruszek nowej polskiej odmiany ‘Sobieski’, ocenić efekty nawożenia azotowego i mikoryzacji w replantowanym sadzie jabłoni odmiany ‘Szampion Arno’, przekonać się, czy możliwa jest praca ciągnika bez obsługi operatora oraz poznać alternatywne, tańsze rozwiązanie dla tyczek stosowanych przy młodych nasadzeniach.

Więcej na temat prezentowanych nowości będzie można przeczytać w październikowym numerze „Sadu Nowoczesnego” (nr 10/2016).

Tekst: A. Okła; zdjęcia: H. Czerwiński, A. Jóźwicka, A. Okła 

Galeria zdjęć

Tagi:

Zobacz także

r e k l a m a

r e k l a m aSad Nowoczesny 6/2018
WAPŃ