Relacje

Od trzech lat na polskim rynku

Nowe produkty odżywczo-ochronne dla upraw sadowniczych i warzywniczych, nowe środki ochrony roślin i rozszerzone rejestracje, rozwój doradztwa i bezpłatnego systemu wspomagania podejmowania decyzji. Takie działania na 2018 r. zapowiada spółka Frusto, która funkcjonuje na rynku od trzech lat.

Osiągnięcia i plany rozwojowe firmy plantatorzy z całej Polski mieli okazję poznać w czasie konferencji pt. Hortitechnologie, zorganizowanej w Osadzie Karbówko koło Golubia-Dobrzynia (woj. kujawsko-pomorskie).

Spółka Frusto wchodzi w skład Grupy Agrolok. To stosunkowo młoda marka na rynku sadowniczo-warzywniczym, od trzech lat powiększająca zasięg i wzbogaca ofertę. – Naszym celem na sezon 2018 r.  jest optymalizacja produkcji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości owoców i warzyw – mówił w czasie konferencji prezes Frusto Łukasz Lewandowski. – Od początku założyliśmy sobie model działania oparty na dzieleniu się z naszymi klientami wiedzą. Oferujemy bezpłatny system wspomagania podejmowania decyzji, oparty na stacjach meteorologicznych skompilowanych z precyzyjnymi modelami chorobowymi oraz komunikatach sadowniczych i warzywniczych, zawierających skuteczne rozwiązania ochrony.

Jak podkreślał prezes Frusto, największym osiągnięciem firmy są autorskie rozwiązania nawozowo-ochronne, przetestowane na plantacjach wdrożeniowych. W ścisłej współpracy z marką Elvita Frusto oferuje klientom produkty o wysokiej skuteczności i gotowe technologie, takie jak zaprezentowany w czasie konferencji Radipak dla warzyw z siewu i rozsady, oparty na kwasach humusowych, substancjach hormonopodobnych i związkach mineralnych oraz dwupakietowa technologia ViBox, służąca zaopatrzeniu warzyw w niezbędne składniki odżywcze i ochronie fungicydowej. Z kolei pięciostopniowa, kompleksowa technologia SadBox do stosowania w uprawie jabłoni pozwala skutecznie zapobiegać infekcjom (parch, mączniak, choroby drewna i kory) i chorobom fizjologicznym, zapewnia produkcję wysokiej jakości owoców. Wymienione technologie bazują na synergii starannie dobranych produktów, wzmacniających wzajemnie oddziaływanie, gwarantują też bezpieczeństwo i skuteczność użycia w mieszaninach.

W nowy sezon Frusto wchodzi również z rozszerzonymi rejestracjami dla uznanych już środków ochrony roślin. I tak Scab – popularny kaptan – uzyskał rozszerzenie stosowania  o zwalczanie szarej pleśni i antraknozy w uprawie truskawki. Oparty na difenokonazolu Cros 250 EC będzie można stosować w uprawie marchwi, pietruszki i malin przy zwalczaniu rdzy i zamierania pędów. Nowością w ofercie jest Loksan EC, wysoce skuteczny, oparty na silikonach preparat zwalczający m.in. mszyce, przędziorki bez ryzyka wystąpienia pozostałości. Firma wprowadziła również do oferty insektycyd Pestar 018 EC (substancja aktywna: abamektyna), zwalczający miodówkę gruszową plamistą, a w uprawie maliny i truskawki przędziorka chmielowca.

W ofercie Frusto znajduje się również gama nawozów posypowych Elplon, zarówno chlorkowych, jak i bezchlorkowych. Hitem sprzedażowym, który zdobył uznanie klientów, czego dali wyraz m.in. w trakcie dyskusji, jest Elvita Calcio Plus, nawóz dolistny oparty na mrówczanie wapnia. W 2018 r. rusza także, dotychczas prowadzony pilotażowo, program doradztwa eksperckiego dla producentów owoców i warzyw.

Konferencja odbyła się 19 stycznia, udział w niej wzięło 50 gości z całej Polski.

Źródło: 
Materiały prasowe Frusto
Fot. Frusto

Zdjęcia do artykułu

O powodzeniu uprawy jabłoni przy zastosowaniu kompletnej technologii SadBox mówiła Sylwia Świeczkowska-Zając
Uczestnicy konferencji Hortitechnologie. Od lewej: prezes spółki Elvita Marek Tański, eksperci spółki Frusto Patryk Jankowski i Sylwia Świeczkowska-Zając, prezes firmy Łukasz Lewandowski

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure