Relacje

Polski sadownik zdobywcą prestiżowej nagrody

Podczas targów BetaExpo w Tulln (Austria) firma Agrana doceniła (14 czerwca) czterech swoich kontrahentów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wśród nich znalazł się polski dostawca surowca do produkcji soków, pan Waldemar Nowakowski.

Prowadzi on jabłoniowy sad przemysłowy na powierzchni 20 ha w gminie Promna. Jest on związany wieloletnim kontraktem z Austria Juice (należąca do spółki Agrana), która wspiera go finansowo (gwarancja ceny minimalnej) oraz merytorycznie (komunikaty sms, szkolenia, doradztwo), zapewniając odbiór surowca w pobliskim zakładzie przetwórczym w Białobrzegach (jeden z pięciu zakładów w Polsce).

Nagroda Sustainability Award to wyraz uznania dla rolników, którzy prowadzą produkcję w sposób zrównoważony, zgodny z zasadami dobrej praktyki rolnej. Firma Austria Juice stawia bowiem na jakość surowca i bezpieczeństwo żywności, jaką sama produkuje. Wyróżnienie to ma zwrócić uwagę innych producentów na wzorcowe gospodarstwa, które są doceniane przez jury przyznające nagrodę.

Waldemar Nowakowski jest pierwszym polskim laureatem Sustainability Award. W imieniu redakcji „Sadu Nowoczesnego” serdecznie gratulujemy!

A. Okła-Wierzbicka

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure