Kalendarium

Powrót
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
22.032018

Sad Nowoczesny bierze udział.


Sad Nowoczesny jest patronem.

Konferencja pt. "Zagrożenia w polskim sadownictwie i sposoby ich łagodzenia"

"Zagrożenia w polskim sadownictwie i sposoby ich łagodzenia"

Jest to temat kolejnej konferencji sadowniczej, organizowanej przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Konferencja odbędzie się 22 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Przewidziano wystąpienia dotyczące zagrożeń i sposobów ich łagodzenia w produkcji podstawowych gatunków owoców. Na temat jabłek i gruszek wypowie się prof. dr hab. Eberhard Makosz (TRSK); wiśni, czereśni i śliwek  dr Paweł Krawiec (UP Lublin); porzeczek i agrestu  Piotr Baryła (Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek (KSPCP, UP Lublin), natomiast malin i truskawek  dr Dariusz Paszko (UP Lublin).

Wystąpienie Waldemara Żółcika (Unia Owocowa) będzie dotyczyło problemów z pozostałościami pestycydów w owocach, a Zbigniewa Chołyka (LubApple) problemów w eksporcie owoców.

O wygłoszenie wykładów poproszono także specjalistów z Holandii. Peter van Arkel poinformuje o zmianach w zachodnioeuropejskiej produkcji jabłek w ostatnich 30 latach, natomiast Jan Vernooij, (AgroFresh) będzie mówił o tym, jak zadbać o odmianę Szampion na przykładzie holenderskich i niemieckich doświadczeń z Elstarem.

Część wykładową zakończy wystąpienie profesora Makosza pt. „Sytuacja na europejskim rynku jabłek”
Rejestracja uczestników od godziny 900, otwarcie obrad o godz. 1000
Wstęp wolny!

Skomentuj to wydarzenie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure