Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 167 zł  Skorzystaj

Dzisiaj ponownie mają wystąpić przymrozki. Jak wygląda reszta tygodnia pod względem pogody?

Dzisiaj ponownie mają wystąpić przymrozki. Jak wygląda reszta tygodnia pod względem pogody?

Od początku tygodnia w wielu rejonach Polski występowały przygruntowe przymrozki. Mimo, ze Zimna Zośka i zimni ogrodnicy przesunęli się w czasie, to spadki temperatur dalej występują. Jak wygląda pogoda na kolejne dni tygodnia?

Z początkiem tygodnia informowaliśmy o przygruntowych przymrozkach. Dzisiaj również należy zabezpieczyć rośliny ponieważ temperatura z nocy z środy na czwartek spaść ma do 3 °C.

Czy to ostatnie przymrozki?

  • Środa 18.05.2022 r. - Dzień będzie pogodny, na wschodzie termometr pokaże do 16°C, na zachodzie nawet 20°C. Najzimniej będzie w rejonie Zatoki Gdańskiej tam jednie lokalnie 7 °C. Nocą ze środy na czwartek niestety kolejne przymrozki. Na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat temperatura spadnie nawet do 3°C.
  • Czwartek 19.05.2022 r. - Jeden z cieplejszych dni. Na zachodzie kraju nawet do 26°C.
  • Pogoda na weekend od 20.05 – 22.05. 2022 r. - Przez większość dnia dość pochmurna z większymi przejaśnieniami. Możliwe wystąpienie opadów deszczu i burz. Lokalnie nawet z gradem. Temperatura maksymalna w piątek i w sobotę do 25°C, w niedzielę chłodniej - maksymalnie około 20°C.

Źródło: IMGW-PIB
Fot: envatoelements

Podobne artykuły

Sad Nowoczesny

Sad Nowoczesny 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

16°C/22°C