Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 167 zł  Skorzystaj

Okradli sadownika na Mazowszu, wpadli w lubelskim

Okradli sadownika na Mazowszu, wpadli w lubelskim

Sadownik spod Warki został okradziony przez swoich pracowników z Ukrainy. Policja za zatrzymała złodziei pod Lublinem. Grozi im do 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę policjanci z komisariatu w Warce otrzymali zgłoszenie od właściciela gospodarstwa o kradzieży elektronarzędzi z garażu. Policjanci prowadzący czynności ustalili, że sprawcami kradzieży prawdopodobnie są pracownicy sezonowi zatrudnieni przez pokrzywdzonego. 

- Okazało się, że trzej obywatele Ukrainy wyjechali, chcąc powrócić do miejsca zamieszkania. Niezwłocznie przekazano informację do innych jednostek policji na temat osób mogących być sprawcami kradzieży – wyjaśnia nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie na terenie podległym lubelskiej policji zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Odzyskano również utracone mienie. Sprawcy po przewiezieniu do grójeckiej komendy, wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży. Zabezpieczono także środki pieniężne na poczet przyszłej kary.

ksz, oprac. na podst. KPP w Grójcu

Jak poprawić jakość jabłek?

Podobne artykuły

Sad Nowoczesny

Sad Nowoczesny 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

17°C/24°C