Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 167 zł  Skorzystaj

Prezydent podczas wizyty w Kairze poruszył problem polskich jabłek

Prezydent podczas wizyty w Kairze poruszył problem polskich jabłek

Prezydent Andrzej Duda podczas ostatniego dnia pobytu w Egipcie podsumował rozmowy i spotkania, jakie odbył podczas oficjalnej wizyty w Kairze. Poruszony został między innymi problem polskich jabłek.

Trzydniowy pobyt w Egipcie Prezydenta PR to m.in. spotkania z Prezydentem Egiptu Abdelfattahem Al Sisim oraz z Premierem Mustafą Madbulim, z którym otworzył wspólne Polsko–Egipskie Forum Gospodarcze w Kairze.
W trakcie trwania konferencji prasowej ocenił, że „Egipt jest jednym z najważniejszych partnerów Polski wśród państw arabskich”.

Polskie jabłka utknęły w egipskim porcie

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z prośbą do Premiera Egiptu o rozwiązanie problemu, jakim jest utknięcie kontenerów z polskimi jabłkami na skutek zmian w przepisach.


– Z premierem rozmawiałem też na temat bardzo ważnego problemu, który zgłosili mi polscy sadownicy. Dosłownie kilka dni temu, tutaj w porcie w Aleksandrii, kilkaset kontenerów z jabłkami z Polski, na skutek zmiany przepisów w Egipcie, stoi i nie mogło do tej pory być odprawionych – mówił. – Mam nadzieję, że to rozwiązanie w najbliższym czasie się znajdzie.

źródło i foto: prezydent.pl

Podobne artykuły

Sad Nowoczesny

Sad Nowoczesny 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

16°C/22°C