StoryEditor

Trwają targi TSW 2020. Nagrody im. Pieniążka rozdane!

Trwa jubileuszowa, 10. edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Swoją obecność na TSW potwierdziła rekordowa liczba wystawców, ponad 390 firm z kraju i zagranicy. Rozdano też - już po raz siódmy - nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka.

TSW to największe targi dla branży ogrodniczej w Polsce. Tegoroczna edycja potwierdziła wysoką frekwencję odwiedzających - ponad 16 500 gości oraz międzynarodowy charakter wydarzenia. TSW znane są nie tylko z wystawy, na której swoją ofertę prezentują najważniejsze polskie i zagraniczne firmy z branży, ale przede wszystkim z konferencji na wysokim poziomie merytorycznym, na których poruszane są najistotniejsze dla producentów owoców i warzyw tematy. Podczas TSW 2020 odbędzie się blisko 60 wykładów prowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów i naukowców. Zobacz galerię zdjęć!

Rozdanie nagród im. prof. Szczepana Pieniążka

Dziś, pierwszego dnia targów, odbyło się uroczyste otwarcie TSW, podczas którego już po raz siódmy rozdano prestiżowe nagrody im. prof. Szczepana Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edyzji konkursu kapituła postanowiła nagrodzić następujące produkty, rozwiązania i technologie:

  • Carbohumic - ekstrakt humusowy wykonany na bazie węgla brunatnego - zgłoszony przez Carbohort Sp. z o.o.;
  • Delfin WG - biologiczny środek do zwalczania gąsienic różnego rodzaju motyli - zgłoszony przez Agrosimex Sp. z o.o.;
  • Enbar - urządzenie do zamgławiania upraw pod osłonami z użyciem środków ochrony roślin - zgłoszone przez Royal Brinkman Polska Sp. z o.o.


Przyznano też wyróżnienie:

  • Plantalux Medio - wielozadaniowy sensor w systemie sterowania oświetleniem - zgłoszony przez Plantalux Sp. z o.o.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


Tego dnia odbyły się też: VII Konferencja Truskawkowa, VI Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz - po raz pierwszy - konferencja pt. "Ekologia w ogrodnictwie - czy to się opłaca?".

Jutro będzie równie ciekawie - Konferencja Sadownicza "Stabilne plony co roku - czy to obecnie możliwe?", współorganizowana przez redakcję miesięcznika "Sad Nowoczesny", a także Konferencja o warzywach polowych oraz Konferencja dot. upraw pod osłonami.

Do zobaczenia na targach!

30. wrzesień 2022 21:16