StoryEditorAkademia Sadu Nowoczesnego

Akademia Sadu Nowoczesnego - Czasami droższe jest finalnie jednak tańsze

18.03.2022., 00:00h
10 marca 2022 roku, obyła się Akademia Sadu Nowoczesnego, której tematem było zagadnienie – Jak ograniczyć koszty produkcji przy zachowaniu jakości owoców?

Jednym z gości webinarium był  Tomasz Gasparski z firmy Bayer Crop Science z tematem - Czasami droższe jest finalnie jednak tańsze.

Jakie preparaty i kiedy warto je zastosować?

- Wiele produktów z firmy Bayer, należy do grupy  tych droższych, ale z drugiej strony są to produkty z górnej półki patrząc na ich jakość i działanie - komentuje Tomasz Gasparski.

Sztandarowe produkty firmy Bayer to Luna Care, Sivanto Prime  oraz Movento, przeznaczone do ochrony upraw sadowniczych. Użyte w odpowiednim momencie dają znakomite efekty.

Luna Care – szerokie spektrum działania

  • jabłoń, grusza: parch, mączniak, brązowa plamistość gruszy (stemphylium), zaraza ogniowa oraz rak drzew owocowych i raz bakteryjny.
image

Stosowanie luna Care

FOTO: Stosowanie luna Care

Według badań Luna Care wpływa również na poprawę jakości pąków kwiatowych.

Kolejnym produktem omawianym było Movento

- Stosować go można do ochrony przed mszycami,  bawełnicą, miodówką, czerwce (skorupik, misecznik, tarcznik). Produkt ten również wykazuje działanie na pordzewiacze  i przędziorki. W związku z czym, jeżeli utrafimy w odpowiedni moment, jest to najczęściej okres maja i czerwca, wówczas uporamy się z  całą grupą szkodników.

image

Stosowanie Movento

FOTO: Stosowanie Movento

Sivanto Prime – szybko działajacy produkt przeznaczony do zwalczania szkodników ssących takich jak mszyce, miodówki, owocnice w uprawie jabłoni i grusz, jest doskonalym partnerem w programach z Movento.

image

Stosowanie Sivanto

FOTO: Stosowanie Sivanto

Czy są jakieś propozycje na nowe substancje czynne, które zastąpią tebukonazol? Jaka jest przyszłość spirotetramatu? Na te pytania i wiele innych znajdziecie państwo odpowiedź w filmie poniżej. Zapraszamy! 

25. maj 2024 19:09