StoryEditorAkademia Sadu Nowoczesnego

Akademia Sadu Nowoczesnego – Sposoby bezstratnego „cięcia kosztów”

19.03.2022., 00:00h
10 marca 2022 roku, obyła się Akademia Sadu Nowoczesnego, której tematem było zagadnienie – Jak ograniczyć koszty produkcji przy zachowaniu jakości owoców?

Jednym z gości webinarium był Wojciech Kukuła z firmy PUH ‘‘Chemirol‘‘ sp. z o.o., który poruszył temat bezstratnego cięcia kosztów w uprawach sadowniczych.

Gdzie szukać oszczędności?

Wojciech Kukuła omówił strukturę poniesionych kosztów podczas produkcji i w których momentach można szukać oszczędności.

image

Gdzie szukać oszczędności w produkcji sadowniczej

FOTO: Gdzie szukać oszczędności w produkcji sadowniczej

Azot z powietrza

Kolejnym punktem wykładu było przybliżenie działania nowości z palety firmy PUH ‘‘Chemirol‘‘ sp. z o.o.  jakim jest BlueN, czyli niebieska rewolucja. Produkt zawiera endofityczne bakterie Methylobacterium symbioticum SB0023/3 T. Bakterie żyją w symbiozie z roślinami, wiążą azot atmosferyczny i przekształcają go do łatwo przyswajalnego azotu amonowego dostępnego dla roślin.

Czego oczekiwać po zastosowaniu BlueN?

  • dodatkowej ilości azotu;
  • zachowania potencjału plonowania, nawet przy mniejszej dostępności azotu w glebie. 
image

BlueN - niebieska rewolucja od firmy Chemirol

FOTO: BlueN - niebieska rewolucja od firmy Chemirol

Kudos - czyli produkt ograniczający nadmierny przyrost pędów, dzięki czemu wpłyniemy na zmniejszenie nakładów ponoszonych na cięcie letnie i zimowe, a także w pewien sposób ograniczymy naturalne opadanie zawiązków oraz zwiększymy ilość zakładanych pąków kwiatowych na następny sezon.

 

Jak ciąć koszty tak aby nie odbiło się to na pogorszeniu ilości i jakości plonu? Gdzie jeszcze można szukać oszczędności? Co dzieje się z bakteriami zawartymi w produkcie BlueN jesienią, zimą i czy w nowym sezonie zabieg trzeba powtórzyć? Jakie jest dawkowanie preparatów i jakie jeszcze produkty są dostępne w ofercie firmy PUH ‘‘Chemirol‘‘ sp. z o.o. ? Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w filmie poniżej. Zapraszamy! 

 

14. czerwiec 2024 08:20