StoryEditorAkademia Sadu Nowoczesnego

Jak zarobić więcej na owocach? Jaki pomysł ma Gospodarstwo Dudek – Jabłko, Gruszka czy Pietruszka?

– Dzięki sprzedaży bezpośredniej owoców z własnego sadu mogę uzyskać wyższą cenę niż w hurcie – mówi Bogumiła Stuglik, właścicielka gospodarstwa Dudek – Jabłko, Gruszka czy Pietruszka. Jakie są największe plusy i minusy sprzedaży bezpośredniej?

Sprzedaż bezpośrednia owoców to pomysł na handel ograniczający koszty związane z pośrednictwem.

W  gospodarstwie Dudek – Jabłko, Gruszka czy Pietruszka, znajdującym się w Marcyporębie k. Wadowic, sprzedaż bezpośrednią owoców rozpoczęto 25 lat temu. Czy taka forma sprzedaży się opłaca opowiada Bogumiła Stuglik, właścicielka gospodarstwa.

Pomysł na taka formę handlu powstał ćwierć wieku temu i od tego czasu bardzo ewoluował. Obecnie do handlu trafiają nie tylko owoce świeże, ale także te przetworzone (kompoty, soki, susz owocowy). Na dodatek w swoim sklepie sprzedaje także towary od innych zaprzyjaźnionych rolników z okolicy. 

A skąd klienci przyjeżdżają do jej sklepu? W którą stronę zamierza rozwijać się gospodarstwo? Czego oczekują klienci? Jakie są największe plusy i minusy sprzedaż bezpośredniej z gospodarstwa? Co jeszcze? Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Zapisz się na konferencję „Zbierasz i przetwarzasz”

O tym jakie wymagania należy spełnić, aby sprzedawać bezpośrednio i przetwarzać owoce dowiecie się więcej już we wtorek, 15 listopada w Skierniewicach podczas naszej konferencji „Zbierasz i przetwarzasz”. 
Zapisy tutaj: Zbierasz i przetwarzasz 

Henryk Czerwiński

18. kwiecień 2024 14:33