StoryEditorUmowa ADOB z Nouryon

"Dodanie biznesu ADOB do portfolio Nouryon jest doskonałą, strategiczną szansą dla naszej firmy"

02.10.2022., 10:30h
Podpisana została Przedwstępna Warunkowa Umowa Sprzedaży udziałów firmy ADOB globalnemu liderowi w dziedzinie chemii specjalistycznej, firmie Nouryon.

- Dodanie biznesu ADOB do portfolio Nouryon jest doskonałą, strategiczną szansą dla naszej firmy - powiedział Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon.

- Transakcja ta potwierdza nasze zaangażowanie w sprawy naszych klientów z branży rolniczej i spożywczej. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pracowników i klientów ADOB w rodzinie Nouryon. Dzięki silnemu naciskowi na techologię i innowacje obejmujące biodegradowalne mikroelementy, nawozy specjalistyczne i marki własne, możliwości ADOB są doskonałym uzupełnieniem istniejących możliwości Nouryon w zakresie odżywiania roślin - powiedział Larry Ryan, wiceprezes wykonawczy i prezes regionu Ameryka w Nouryon.

- To połączenie jest dla ADOB doskonałą szansą do wykorzystania dużej, globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu naszego rozwoju - powiedział Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny ADOB.

image

Adam Nawrocki

FOTO: ADOB

- Cieszę się, na możliwość wsparcia połączonej firmy w jej działaniach w nadchodzących miesiącach.

 

Przewiduje się, że transakcja zostanie zakończona do końca 2022 roku, pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód i spełnienia warunków zamknięcia.

  • Nouryon Nouryon jest globalnym liderem w dziedzinie chemii specjalistycznej. Rynki i konsumenci na całym świecie polegają na podstawowych produkatch firmy przeznaczonych do codziennego użytku, takich jak: środki higieny osobistej, środki czystości, farby i powłoki, środki do produkcji rolnej i produkcji żywności, farmaceutyki oraz produkty budowlane. Dzięki poświęceniu ponad 7650 pracowników zaangażowanych w rozwój biznesu, bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i innowacje firma osiąga niezmiennie dobre wynikami finansowe. Nouryon działa w ponad 80 krajach na całym świecie oferując portfolio wiodących marek w swoich branżach. Wiecej informacji na stronie internetowej: www.nouryon.com oraz na Linkedln.
  • ADOB jest największym producentem nawozów dolistnych w Polsce i ich znaczącym eksporterem do ponad 80 krajów na świecie. W swojej ofercie posiada nawozy jedno- i wieloskładnikowe, płynne, krystaliczne oraz mikrogranulowane, przeznaczone do stosowania we wszystkich uprawach polowych, sadowniczych, warzywniczych oraz uprawach hydroponicznych. ADOB jest także światowym liderem w produkcji chelatów mikroelementowych, saletry wapniowej, azotanu magnezu oraz siarczanu magnezu. Firma zatrudnia ponad 400 pracowników, produkcja odbywa się w dwóch zakładach produkcyjnych: w Poznaniu i Wrocławiu - Złotnikach. Więcej informacji na stronie internetowej: www.adob.com.pl
23. maj 2024 01:46