StoryEditorEksport jabłek

Pierwsze partie mołdawskich jabłek, trafią na rynek egipski

03.10.2022., 11:35h

Już w tym miesiącu na rynek Egiptu, mołdawscy sadownicy dostarczą pierwszą parte jabłek. Trafią tam głównie te odmiany, które wcześniej dostarczane były do Rosji.

W ostatnim tygodniu września m.in. przedstawiciele stowarzyszenia Moldova Fruct, złożyli wizytę biznesową w Arabskiej Republice Egiptu, aby tam omówić potencjał eksportowanych mołdawskich jabłek na rynek Egiptu. Już w tym miesiącu trafić ma tam pierwsza próbna partia.

Czytaj także: Mołdawia planuje rozszerzenie eksportu owoców o Egipt

Jak podaje Moldova Fruct, odbyta dyskusja miała na celu określenie możliwości eksportu oraz usunięcie istniejących barier taryfowych. Spotkania te trwały cztery dni, podczas, których omówiono potencjał eksportu, oraz zorganizowana została prezentacja i degustacja odmian jabłek dla pięciu najwieksyzch importerów jabłek w Egipcie.

- Rynek egipski jest atrakcyjny dla eksporterów jabłek dla wszystkich kategorii konsumentów, a organizacje z tego kraju wykazały zainteresowanie ich importem -  powiedział dyrektor ds. owoców w Mołdawii Iurie Fala.

Pierwsza próbna partia

Już w tym miesiącu do Egiptu zostanie dostarczona pierwsza próbna partia jabłek. Trafi tam wkrótce jeden kontener jabłek I i II kategorii. Odmiany, które trafią do odbiorców w Egipcie to głównie te, które wcześniej eksportowane były na rynek rosyjski jak:

  • Szampion;
  • Golden;
  • Granny Smith;
  • Idared;
  • Simirenko. 

Źródło: East fruit

Fot: envato.elements

15. czerwiec 2024 00:07