StoryEditorOszustwo na jabłkach

Chciała zaoszczędzić 230 złotych, teraz grozi jej kara więzienia

18.10.2022., 11:39h

Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzana jest o dokonanie oszustwa w jednym z hipermarketów. Skorzystała z kasy samoobsługowej, by posłużyć się kodem jabłek podczas ważenia zupełnie innych produktów spożywczych, znacznie zaniżając ich wartość na paragonie. Co grozi 38-letniej ostrowczance?

Jak podaje świętokrzyska policja, w minioną sobotę dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia na terenie hipermarketu 38-letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. Na miejsce skierowano policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy ustalili, że kobieta korzystając z kasy samoobsługowej, włożyła do dwóch torebek różne artykuły spożywcze i chemiczne, a zważyła je jako jabłka. Klientka zaniżyła w ten sposób wartość paragonu.

image
72-latka postanowiła wzbogacić uprawę malin o kolejną roślinę. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności

Zgodnie z polskim prawem, takie działania traktowane są jako oszustwo, natomiast kwalifikacja tego czynu zalicza się do przestępstwa. Hipermarket narażony został na straty rzędu 230 złotych. Kobiecie natomiast grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Fot: envato.elements/poglądowe

20. maj 2024 12:52