StoryEditorZielona energia

Targi w Marszewie pod znakiem „Zielonej Technologii”

04.10.2022., 14:50h

Podczas tegorocznych Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMASZ, odwiedzający mieli okazję obejrzeć między innymi instalacje fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe czy magazyny energii. Co jeszcze czekało na uczestników?

„Przyjazna energia w domu i w zagrodzie” to nazwa tegorocznej jesiennej edycji Targów Rolno-ogrodniczych AGROMASZ. To ostatnie w tym roku targi organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Tegoroczne targi po raz kolejny cieszyły się dobrą frekwencją. Odwiedzający w tym roku mieli okazje uzyskać porady dotyczące wykorzystania „zielonej energii”, obejrzeć:

  • instalacje fotowoltaiczne;
  • turbiny wiatrowe oraz magazyny energii

Otwarcia targów dokonała Alicja Stachowiak – drugi zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

–  Targi rolnicze są szansą na poznawanie innowacji i pozyskiwanie nowych rozwiązań do swoich gospodarstw rolnych, ale też okazją do integracji całego środowiska. To nie tylko merytoryczne rozmowy, ale również możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz doświadczenia kultury regionalnej – podkreślała Alicja Stachowiak.

Tegoroczny sezon targów organizowanych przez WODR w Poznaniu dobiegł końca. W przyszłym roku, w dniach 3-5 czerwca Ośrodek będzie organizatorem Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, czyli najważniejszej imprezy rolniczej w Polsce poświęconej innowacjom w rolnictwie.

inf.pras. 

Fot: wodr.poznan.pl

24. lipiec 2024 19:54