StoryEditorPromocja zdrowego żywienia

W liceum rozdają jabłka od zaprzyjaźnionych sadowników. Kto załapie się na skrzynkę?

14.11.2022., 08:30h

Akcja promująca zdrową dietę w III LO w Zielonej Górze trwa od lat. Uczniowie i nauczyciele mogą tego dnia zabrać skrzynkę jabłek czy worek marchwi do domu, od zaprzyjaźnionych sadowników i ogrodników.

W Liceum w Zielonej Górze od kilku lat jesienią na boisku szkolnym pojawiają się zaprzyjaźnieni ogrodnicy i sadownicy, którzy przywożą skrzynki owoców i warzyw.

— W imię zdrowych nawyków żywieniowych, zdrowej diety. Każdy uczeń i pracownik szkoły może skorzystać z dobrodziejstw natury. Kilka tygodni temu zaprzyjaźniony pszczelarz wykręcił nam miód z naszej, szkolnej pasieki. Wyszło go całkiem sporo, jest świetny — mówi Zbigniew Kościk, dyrektor popularnego III LO.

image
Rynek polskiego jabłka

Obecnie rządzący nie mają chyba pomysłu, na to, żeby jakoś uzdrowić, postawić na nogi sadownictwo - Lewica z pomysłem dla polskiego sadownictwa

Odmiany na przechowywanie

Nauczyciele i uczniowie do wyboru mają kilka odmian jabłek, ale jedynie takich, które da się bezpiecznie przeleżakować w chłodnej piwnicy.

Głównym celem tej akcji jest dbanie o zdrową dietę uczniów. Pierwszym krokiem, jaki podjęli była budowa własnej szkolnej stołówki. To marzenie udało się spełnić, dzięki wygranej w budżecie obywatelskim.

 

Źródło:Wyborcza.pl

Fot: III Liceum Ogólnokształcące im. prof. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze Facebook

24. lipiec 2024 19:29