StoryEditor

10 ton borówki za ponad 100 tys. zł – oszust zatrzymany

10.03.2022., 11:54h

36-letni obywatel Łotwy został zatrzymany przez dzielnicowych z tomaszowskiej komendy. Oszukał 4 osoby na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. Co mu za to grozi?


10 ton borówki za ponad 100 tysięcy złotych. Na taką kwotę oszukał 4 osoby, 36-letni obywatel Łotwy, który na portalu skupował borówkę amerykańską. Nie płacił koniec końców za owoce i został schwytany przez dzielnicowych z tomaszowskiej komendy.

25 zarzutów

Mężczyzna usłyszał do tej pory 25 zarzutów oraz został tymczasowo aresztowany, a policjanci ustalają kolejnych poszkodowanych.Cała sprawa toczyła się od lipca tego roku, gdzie 36-latek za pomocą portalu OLX skupował duże ilości borówki amerykańskiej. Sprzedaż swojego towaru zaoferowały cztery osoby. Jedna z powiatu jarosławskiego oraz trzy osoby z powiatu tomaszowskiego.

Mężczyzna po towar przyjeżdżał nawet osobiście, obiecując zapłatę w najbliższym terminie. W konsekwencji mężczyzna zaopatrzył się w 10 ton owoców i nie zapłacił kwoty blisko 100 tysięcy złotych.

 

Sprawa została zgłoszona na policję i tego samego dnia udało się zatrzymać mężczyznę na gorącym uczynku, przy okazji kolejnej transakcji.

Opracowane przez Bernat Patrycje na podstawie: policja.pl – młodszy aspirant Monika Ryczek
Fot:policja lubelska facebook

22. maj 2024 11:28