StoryEditor

1000 pocisków artyleryjskich w sadzie na Mazowszu

11.03.2022., 11:54h

Na terenie posesji w gminie Chynów znaleziono ponad 1000 pocisków artyleryjskich i około 6800 sztuk amunicji, a wszystko to z czasów II wojny światowej. 

Na terenie sadu w gminie Chynów (woj. mazowieckie), odkryto znaczne ilości pocisków i amunicji. W poniedziałek rano 07.03.2022 roku dyżurny z Grójca otrzymał informację o znalezisku. Na miejsce zostały skierowane odpowiednie służby. Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznej potwierdzili to zgłoszenie.
Podczas prac ziemnych na terenie jednego z sadów wydobyto pociski, a policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Nowym Dowrze mazowieckim.


- Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję - przypomina nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej w Grójcu.

Bernat Patrycja
Źródło: Grojec24.net
fot. KPP w Grójcu 

23. maj 2024 02:16