StoryEditor

25 lat z Wilanowem – zapraszamy na dzień otwarty do sadu SGGW!

19.08.2021., 11:40h

Przełom sierpnia i września to czas intensywnych przygotowań do finału sezonu, jakim jest zbiór jabłek. Tradycją stało się już, że w tym czasie spotykamy się w Wilanowie na Dniu Otwartym Sadu Doświadczalnego SGGW. 5 września zapraszamy do Wilanowa!

Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa – mija bowiem 25 lat od kiedy w wilanowskim sadzie zaczęto gościć brać sadowniczą wraz z rodzinami. Z wiadomych względów, w zeszłym roku wydarzenie to nie mogło odbyć się stacjonarnie – organizowane było w formie webinarium. Tym bardziej cieszymy się, że w tym roku znów będziemy mogli spotkać się osobiście.

5 września od godziny 11:00 prezentowane będą wyniki najnowszych badań prowadzonych w sadzie przez pracowników Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW, a także tych prowadzonych we współpracy z firmami działającymi na rzecz sadownictwa. Odbędą się pokazy pracy maszyn sadowniczych oraz wystawa firm branżowych. Będzie też okazja do wymiany doświadczeń, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi przebiegu sezonu czy oceny bieżącej sytuacji. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzyma publikację specjalną, wydaną z okazji jubileuszu 25-lecia Dni Otwartych, w której będzie mógł zapoznać się z historią wilanowskich spotkań oraz wynikami badań prowadzonymi przez uczelnię w ostatnich latach.

UWAGA – KONIECZNA REJESTRACJA! Ze względu na wciąż panujące ograniczenia epidemiologiczne bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w tym wydarzeniu na stronie www.wilanow.sadnowoczesny.pl.

Ci, którzy nie będą mogli pojawić się w Wilanowie będą mieli szansę śledzić przebieg naszego święta on-line – za pośrednictwem kanału YouTube SGGW Science oraz mediów „Sadu Nowoczesnego”.

Serdecznie zapraszamy!
20. czerwiec 2024 21:12