StoryEditor

Alimentaria – polskie artykuły rolno – spożywcze na arenie międzynarodowej

11.04.2022., 11:58h

Od 4 do 7 kwietnia 2022 r. w Barcelonie odbyły się targi rolno – spożywcze, gdzie prezentowana była oferta kluczowych dla branży spożywczej produktów i trendów konsumenckich. 

Jedne z ważniejszych targów żywności w Hiszpanii w Barcelonie – Alimentaria odbyły się dniach od 4 do 7 kwietnia 2022r.

Na terenie Targów Alimentaria swoje stoisko miała również Polska. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowało polskie produkty najwyższej jakości. Między innymi mrożone i suszone owoce i warzywa, soki, napoje owocowe i warzywne i szeroka gama produktów ekologicznych.

Jedną z atrakcji były pokazy kulinarne na żywo, które prowadzone były we współpracy z Funduszem Promocji Mięsa Wołowego. W czasie pierwszego dnia targów, polskie stoisko odwiedziła Karolina Cemka, która jest Konsulem Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Barcelonie.

Współpraca na poziomie międzynarodowym

W trakcie trwania targów, zorganizowane zostały również spotkania z przedstawicielami Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Hiszpanii, Portugalii i Maroku. Ich celem było usprawnienie komunikacji na linii eksportowej oraz funkcjonowania rodzimych firm w wymienionych rynkach oraz nawiązywanie współpracy z dystrybutorami czy sieciami handlowymi.opr. Bernat Patrycja
Źródło: gov.pl
Fot: Alimentaria Barcelona

15. czerwiec 2024 00:38