StoryEditor

Aminokwasy – wsparcie, ochrona, regeneracja

02.02.2022., 11:49h

Na tegorocznych Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2022 firma Chemirol specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach w zakresie nowoczesnego rolnictwa, zaprezentowała w tym roku dwa produkty zwiększające aktywność roślin w okresach intensywnego rozwoju. Pozwalające tym samym uzyskać maksymalną wydajność i ochronę.

Tomasz Raś z firmy Chemirol przedstawił dwa produkty z oferty dostępnej na ten rok.

Naturalne aminokwasy, naturalne plusy

- Produktem, który chcielibyśmy przedstawić dzisiejszego dnia jest Naturamin WSP. Jest to produkt oparty na aminokwasach w 80% stężeniu. Główne aminokwasy to prolina i seryna, które służą jako regeneracja i ochrona dla rośliny - opowiada Tomasz Raś.

Działanie aminokwasów wpływa na kwitnienie, rozwój systemy korzeniowego i wzrost roślin. Idealne do stosowania po stresogennych czynnikach jak przymrozki czy zabiegi chemiczne. Naturamin WSP może być łączony w jednym zabiegu z preparatami fungicydowymi lub dokarmiającymi rośliny jako nośnik mikroelementów i substancji czynnych.

Produkcja ekologiczna z certyfikatem 

Wpieranie zdrowego rozwoju z biostymulatorem Bakto G-STOP. Mikrobiologiczny preparat oparty jest na dwóch bakteriach typu Bacillus:

  • Bacillus amyloliquefaciens
  • Bacillus subtilis

Bakterie te działają na zasadzie zasiedlenia środowiska roślinnego, ale również wydzielania metabolitów, które będą działały antagonistycznie na rozwijające się patogeny chorobotwórcze na roślinach jak i na glebie.

Produkt wykorzystywany jest również w produkcji ekologicznej, ma certyfikat IUNG, dzięki czemu jest szeroko wykorzystywany w uprawach konwencjonalnych jak i ekologicznych. Nie jest to standardowa chemia, nie pozostawia żadnych pozostałości - tłumaczy Tomasz Raś z firmy Chemirol.

Więcej o działaniu, przeznaczeniu i stosowaniu w filmie poniżej.


14. czerwiec 2024 17:02