StoryEditor

ARiMR: powstanie aplikacja mobilna na smartfony

26.01.2020., 15:14h

Podczas konferencji ARiMR zorganizowanej podczas Polagra Premiery 2020, Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski po raz pierwszy przedstawił aplikację mobilną na smartfony dla rolników, która jest przygotowywana przez pracowników Agencji.

Za pomocą aplikacji, rolnik będzie miał możliwość wysyłania do ARiMR zdjęć swoich gruntów i dokumentów wymaganych przy składaniu wniosków o dopłaty. Wpłynie to na zmniejszenie liczby przeprowadzanych kontroli w terenie. Aplikacja wskaże rolnikowi np., z którego miejsca na polu powinien zrobić fotografie potrzebne pracownikom ARiMR do weryfikacji wniosku. Określi również potrzebną liczbę zdjęć.

Skrócony czas weryfikacji wniosków

Prezes ARiMR podkreślił, że wysyłanie dokumentów za pomocą aplikacji, skróci czas weryfikacji wniosków.„Musimy wejść w proces cyfryzacji, przeobrazić się tak, żeby odchodzić od papierów.

W tym roku  będziemy podejmować działania, które zmienią oblicze Agencji. Strategia 4.0, zaczęła się wprowadzeniem eWnioskuPlus, dzięki temu weryfikacja wniosków znacznie przyspieszyła”- powiedział prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski.

Cykl bezpłatnych szkoleń

Oprócz nowej aplikacji, ARiMR we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zaproponowała zwiedzającym udział w bezpłatnych szkoleniach z obsługi portalu IRZplus. Szkolenia  odbywały się każdego dnia targów. Dodatkowo przez cały czas trwania wydarzenia w pawilonie 5a funkcjonowała strefa IRZplus, ze stanowiskami komputerowymi, które pozwoliły zainteresowanym na uzyskanie praktycznej wiedzy z zakresu korzystania z portalu.

Źródło: www.arimr.gov.pl

20. lipiec 2024 05:57