StoryEditor

Borówki ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich na podboju kolejnych rynków

28.04.2022., 12:01h

Sprzedawca świeżych produktów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Elite Global Fresh Trading, podpisał właśnie umowy eksportowe, dzięki którym borówki dostarczone będą do Malezji, Singapuru oraz Hongkongu.

EGFT zajmuje się eksportem borówek uprawianych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tym roku podpisał umowy na dostarczanie ich do między innymi Singapuru, Malezji oraz Hongkongu.

Wzrost produkcji o prawie 100 ton

Tegoroczne zbiory szacuje się na poziomie 290 ton, gdzie w roku 2021 było to 210 ton. Firma EGFT zajmuje się uprawą czterech ekskluzywnych odmian borówki na farmie Al Foah w Al Ain. Zajmuje ona powierzchnię 12 hektarów z 20 szklarniami. W każdej ze szklarni znajduje się 3350 roślin borówki oraz najnowsze rozwiązania zautomatyzowanej technologii.

EGFT coraz silnej wchodzi na rynek i zaznacza swoją siłę handlową, idąc w kierunku bezpieczeństwa żywnościowego. Firma znacznie skróciła swój czas dostawy
z gospodarstwa na półki – przez co klient, ma gwarancję zachowania smaku i świeżości.

- Jako jedyny producent lokalnie uprawianych jagód w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dzięki inwestycjom w nasze gospodarstwa, nasze zwiększone zdolności produkcyjne pozwoliły nam zbudować zarówno siłę handlową, jak i nadal wspierać bieżący program bezpieczeństwa żywnościowego ZEA. Jesteśmy niezwykle dumni z naszej ekspansji na nowe rynki eksportowe, a międzynarodowi klienci mogą teraz cieszyć się naszymi wysokiej jakości odmianami borówki Elite Berry – powiedział dr Abdulmonem Almarzooqi, dyrektor generalny i członek zarządu Elite Agro.

W drodze do jakości i świeżości

Firma wdrożyła w procesie produkcyjnym kontrolę temperatury, tak aby produkty, które dotrą na półkę sklepową, pozostaną dalej i na dłużej świeże, nawet jeżeli trafiają do międzynarodowych klientów.


opr. BP
Źródło: Polskie sadownictwo/yasholding.ae
Fot: envatoelements

24. lipiec 2024 20:30