StoryEditor

Czy polskie jabłka trafią na rynek USA?

05.05.2022., 12:02h

Ambasador USA Marek Brzezinski oraz wicepremier ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk 4 maja 2022 r. rozmawiali na temat perspektyw dwustronnej współpracy w rolnictwie. Między innymi o możliwości eksportu polskich jabłek u gruszek na rynek USA. 

4 maja 2022 r. odbyło się spotkanie wicepremiera Henryka Kowalczyka i ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego, podczas którego omówiono perspektywy rozwoju współpracy w rolnictwie. Czy Polska zacznie eksportować jabłka i gruszki do Stanów Zjednoczonych? 

Współpraca Polska - USA

Jednym z tematów było również bezpieczeństwo żywnościowe na świecie oraz jaki wkład Polska i USA mają w jego zapewnienie. Henryk Kowalczyk podkreślił zainteresowanie otwarciem możliwości eksportu przede wszystkim jabłek i gruszek. Poparł to pozytywnym trendem, jaki wykazuje eksport mięsa wieprzowego do USA. Jednym z najważniejszych partnerów w kwestii wymiany handlowej dla Polski są właśnie Stany Zjednoczone. W 2021 r. polski eksport produktów rolno – spożywczych na rynek USA osiągnął poziom 725,3 mln USD.Źródło: Gov.pl

22. maj 2024 11:27