StoryEditor

Doradztwo sadownicze w cenie

02.03.2022., 11:52h

Profesjonalne doradztwo jest niezwykle ważnym elementem w produkcji sadowniczej. Jak wyglądają cenniki firm świadczących takie usługi?

Cenniki usług doradczych

iPSAD – oferują pomoc od momentu założenia sadu jabłoniowego. Doradztwo z zakresu nawożenia, cięcia, nawodnienia i ochrony.

 • komunikaty sadownicze + komentarz dnia – cena netto 600,00 zł/ sezon;
 • dostęp do danych ze stacji meteorologicznych w tym informacje na temat rozwoju zagrożenia ze strony chorób i szkodników. – cena netto 500,00 zł/sezon;
 • pakiet pierwszej i drugiej usługi plus próby odpornościowe i analizy skuteczności preparatów chemicznych oraz całoroczne konsultacje telefoniczne i laboratoryjne – cena netto 1100,00 zł/sezon;
 • monitoring polowy, lustracje –cena netto 200,00 zł /godzina

Infokarta - Agrosimex – komunikaty sadownicze wysyłane w formie sms i e-mail. Komunikaty zawierają powiadomienia o zagrożeniach chorobami i szkodnikami oraz zalecenia nawozowe. Cena brutto – 249,00 zł

SOSKAKONSUTING  - komunikaty sadownicze oraz możliwość lustracji sadu.

 • komunikaty sadownicze – cena brutto  625,00 zł;
 • newsletter – cena brutto 800,00 zł;
 • pakiet – komunikaty + newsletter – cena brutto 1250,00 zł;
 • lustracja sadu – bark danych o cenie.

FruitAkademia – profesjonalny program doradczy dla sadowników. Nadzorowany przez firmę Chemirol.

 • komunikaty online i sms z zaleceniami agrotechnicznymi;
 • profesjonalna prognoza pogody;
 • konferencje i szkolenia;
 • stały kontakt z ekspertami z zakresu sadownictwa.

Dostępne są dwa pakiety. Podstawowy oraz rozszerzony tzw. VIP – koszt abonamentu to deklaracja zakupów w punkcie Chemirol za minimum 5000 zł netto w ciągu sezonu lub miesięczna opłata abonamentowa 500 zł netto.

Pixofarm – aplikacja do optymalizacji zbiorów. Pozwala zliczyć owoce, będące jeszcze na drzewie, łącznie z ich średnicą oraz oszacować wielkość plonu. Aplikacja z możliwością bezpłatnego przetestowania.

BeeGrow - Co możemy zrobić dzięki aplikacji? Rejestrować na bieżąco zabiegi środkami ochrony roślin. Po zakończonym sezonie wydrukować ewidencję zabiegów zgodnie z wymaganiami prawnymi. Aplikacja ma możliwość wirtualnego rozstawienia uli na plantacji, tak aby wyznaczyć miejsca, w których powinny się znajdować. Aplikacja jest darmowa.

Inowa meteo - Bayer Crop Science - długoterminowe prognozy pogody. Komunikaty sadownicze, warzywnicze, monitoring występowania agrofagów w uprawach sadowniczych i warzywniczych.
Brak danych o cenie.

Internetowy system sygnalizacji agrofagów – PIORiN. System obejmuje cały kraj. Zawiera wykaz upraw ważnych gospodarczo nadanym terenie oraz listę agrofagów, które mogą wywołać znaczne straty. W oparciu o prowadzone obserwacje odnotowane jest występowanie organizmów szkodliwych oraz poziom uszkodzeń. Dodatkowo pozwala określić termin i sposoby zwalczania organizmów szkodliwych.

Dodatkową aplikacją, które może okazać się przydatna jest ta oferowana przez firmę Bayer.
Capseal – Pozwala na zeskanowanie kodu QR z plomby na zakrętce opakowania, dzięki czemu możemy szybko i sprawnie sprawdzić, czy produkt jest autentyczny.


opr. Bernat Patrycja
fot:

20. czerwiec 2024 19:43