StoryEditor

Ekstremalne upały wpłynęły na rozmiar gruszek i jabłek

07.09.2022., 00:00h

Obszary produkcji owoców ziarnkowych w tym sezonie nie miały najłatwiej. Ekstremalne upały, panujące w całej Europie, spowodowały zmniejszenie rozmiarów owoców.

Wysokie temperatury doprowadziły do zmniejszenia kalibru owoców, dodatkowo z całą pewnością będą prowadzić do aktualizacji prognozowanych zbiorów. Tutaj również te liczby będą spadać.

Hiszpańskie stowarzyszenie FEPEX zwróciło się do dystrybutorów o dostosowanie swoich wymagań do panującej aktualnie sytuacji.

- Gruszki i jabłka wprowadzone na rynek w tym sezonie będą spełniać te same wymagania jakościowe, co zawsze, ale są nieco mniejsze, więc kupujący w sieci powinni sprawdzić, jaki rozmiar domyślnie otrzymują -Joan Serentill - Pomiar owoców to kwestia tradycji. W Hiszpanii klienci na ogół zawsze preferowali owoce o większych rozmiarach, podczas gdy w pozostałej części Europy sprzedaje się więcej owoców średniej wielkości. Jesteśmy pewni, że konsumenci zrozumieją, że owoce są w 100% naturalnym produktem, który rośnie zgodnie z naturą i docenią jakość naszych owoców, mimo że w tym roku są nieco mniejsze - dodaje Serentill.

opr. Bernat Patrycja
Źródło: FEPEX przez polskiesadownictwo
Fot: envato.elements

20. maj 2024 13:48