StoryEditor

Firma Dominiak zaskoczyła nowością i to nie jedną

07.02.2022., 11:50h

Podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa 2022 firmy prezentowały nowe maszyny i najnowsze rozwiązania. Firma Dominiak zaskoczyła nowością i to nie jedną.

Takie rozwiązania są przyszłością 

Firma Dominiak stworzyła autonomiczny pojazd prowadzony laserem, który będzie mógł między innymi samodzielnie wykonywać opryski. Ma to być odpowiedź na tendencje rynkowe i problemy z dostępnością pracowników. Takie rozwiązania są przyszłością.

- Co roku na targach TSW pokazujemy nowości a ze względu na to, że targi w ubiegłym roku się nie odbyły tych nowości w tym roku mamy więcej. W tym roku nowością która budzi największe zainteresowanie jest autonomiczny pojazd. Jest to opryskiwacz, który po zdjęciu modułu opryskiwacza daje możliwości założenia modułu platformy dzięki czemu dosyć drogi cały zakup możemy sobie skompensować w postaci dwóch maszyn. Cena autonomicznego pojazdu prawdopodobnie będzie oscylować w granicach 500 tys. zł brutto - mówił Tomasz Cieślak z firmy Dominiak. 


DRS - system redukcji znoszenia cieczy

Wśród nowości oferty firmy Dominiak jest nowy system redukcji znoszenia cieczy.

- Skończyliśmy certyfikację europejską na 99 proc. znoszenia cieczy dzięki naszemu autorskiemu systemowi. System może działać w automacie wyposażonym dodatkowo w czujnik prędkości oraz kierunku wiatru dzięki czemu automatycznie dostosowuje się na przykład do wiatru bocznego. Po zmianie kierunku jazdy automatycznie zmienia przesłonę tak aby ta ciecz zostawała na drzewie – tłumaczy Paweł Dominiak.

Jak zaznacza Paweł Dominiak ostatnie dwa lata to pełne skupienie na wprowadzaniu nowości w tym wdrożeniu certyfikatów. Pierwszy certyfikat to TUV ISO 9001: 2015. Drugi certyfikat, który firma Dominiak otrzymała dotyczy homologacji opryskiwaczy E20 do poruszania się po drogach publicznych. Jak sam zaznacza w Polsce przyjdzie taki moment, ze takie certyfikaty również będą wymagane

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z TSW 2022, aby dowiedzieć się więcej o certyfikatach, beczce 3000 litrów oraz rozsuwanej kosiarce KSR.

 

20. maj 2024 15:11