StoryEditor

Francuska winnica obiektem sporu hollywoodzkiej pary

21.02.2022., 11:51h

18 lutego 2022 r. do sądu w los Angeles wpłynął pozew ze strony Brada Pitta przeciwko byłej żonie Angelinie Jolie. Przyczyną jest złamanie przez Jolie umowy, która zabraniała jej sprzedaży swoich udziałów w winnicy Château Miraval.

W 2008 roku posiadłość Château Miraval w Correns została kupiona przez ówczesną parę za około 28 mln dolarów. Na obiekt składa się winnica, las, jezioro oraz zamek z XVII wieku. Château Miraval słynie z różowego wina Miraval Rose.

- Przy współudziale jednej z najlepszych francuskich rodzin winiarskich Perrin w 2013 roku, w Dzień Świętego Walentego, rozpoczęli sprzedaż różowego wina Chateau Miraval. W ciągu pierwszych 5 godzin sprzedali całą, roczną produkcję - 6 tysięcy butelek - piszą o Miraval Rose sklepy z winem.

Brad Pitt wyłożył pieniądze i własny kapitał na uczynienie z Miraval jednego z najbardziej cenionych producentów różowego wina. Roczne dochody przekraczały kwotę 50 milionów dolarów. Tym samym oskarża Jolie o wyrządzenie krzywdy i szukanie niezasłużonych i nieoczekiwanych zysków.

Jolie powiedziała Pittowi w styczniu 2021 r., o zamiarach sprzedaży udziałów w Miraval z powodu osobistych przekonań, dotyczących prowadzenia działalności opartej na alkoholu.

Kupującym udziały Angeliny ma być Yuri Shefler.

Pitt domaga się odszkodowania wyrównawczego i poniesienia przez Jolie konsekwencji z tytułu naruszenia umowy.

Bernat Patrycja
Źródło: horecatrends/reuters
fot: envatoelemenst

22. maj 2024 09:46