StoryEditor

Iglotex zamknie chłodnię owoców i warzyw w Grudziądzu

09.01.2020., 15:12h

Chłodnia Iglotex w Grudziądzu zostanie zamknięta w czerwcu 2020 r. Jak poinformował zarząd spółki w komunikacie, cytowanym przez portal grudziadz.naszemiasto.pl, to efekt pogarszających się od lat wyników finansowych zakładu.

– Zakład produkcyjny w Grudziądzu był jedynym, nierentownym wśród fabryk Grupy Iglotex. Proces pogarszania się wyniku netto zakładu był obserwowany od kilku lat – powiedział Maciej Włodarczyk, prezes spółki.

Iglotex poinformował, że decyzja nie została podjęta z dnia na dzień, a była wynikiem szeregu zmian, które w ostatnich latach zachodzą na rynku upraw warzyw i owoców oraz rosnących kosztów produkcji mrożonek.
Chłodnia w Grudziądzu będzie funkcjonowała jeszcze przez pół roku. Zostanie zamknięta z końcem czerwca. Iglotex chce oprzeć produkcję na trzech zakładach, dwóch w Tarnowie i zakładzie w Skórczu, odbudowywanym po pożarze.

Prezes Igloteksu zapewnia, że decyzja o likwidacji zakładu w Grudziądzu jest trudna dla spółki, szczególnie mając na uwadze utratę miejsca pracy pracowników, jednak słuszna w kontekście efektywności prowadzonego biznesu. W ubiegłym roku w chłodni pracowało 290 osób. Iglotex informuje, że kontrakty części pracowników sezonowych obowiązywały do końca roku i nie zostały przedłużone, a około 60 osób będzie mogło od początku lipca znaleźć pracę w zakładzie w Skórczu, oddalonym o prawie 50 km.

– Pozostali pracownicy zakładu w Grudziądzu otrzymają wszelkie uposażenia/odprawy wynikające z przepisów prawa i zawartych umów, a jednocześnie będziemy czynić starania, aby znaleźli oni zatrudnienie w innych zakładach w samym Grudziądzu i okolicy. Po wstępnym rozpoznaniu – wiemy już, że jest duże zapotrzebowanie na pracowników o tym profilu – powiedział Maciej Włodarczyk.

Czytaj więcej na: wiadomoscihandlowe.pl
22. lipiec 2024 07:05