StoryEditor

IMGW: burze z gradem w całej Polsce

18.06.2020., 11:08h

Najbliższe dni upłyną pod znakiem burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego kraju.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem obejmuje cały kraj, poza czterema powiatami na północnym-wschodzie województwa zachodniopomorskiego.


- W czwartek ponownie należy spodziewać się punktowych ulew, silnego wiatru do 80 km/h i opadów gradu. Należy podkreślić, że poza pasem wybrzeża i poza obszarami podgórskimi, w całym kraju temperatura osiągnie 25°C, 27°C, w dodatku przy wysokiej wilgotności powietrza – informuje IMGW.

Burze do końca tygodnia


W piątek burze ponownie mogą pojawić się w wielu miejscach w Polsce. Najmniejsze prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie na południowym zachodzie.

W sobotę burze z silnymi opadami deszczu i lokalnie gradem wystąpią na północy i wschodzie kraju. Pozostały obszar znajdzie się już w nieco chłodniejszym powietrzu, choć i tutaj miejscami wystąpią opady deszczu. 

W niedzielę rozwój burz ograniczy się do wschodniej części Polski, ich natężenie powinno być też niższe niż w poprzednich dniach. 


ksz, oprac. na podst. IMGW, fot. pixabay.com
24. lipiec 2024 19:34