StoryEditor

Jak udekorować stół na Święta? Inspiracje z Giełdy w Broniszach

20.12.2020., 11:23h

Tradycyjnie czy nowocześnie? Kolorowo czy w bieli? Dekoracja stołu na Święta Bożego Narodzenia to nie lada wyzwanie. Warto więc podpatrzeć, jak robią to profesjonaliści np. na Giełdzie w Broniszach, by później samemu stworzyć zachwycające kompozycje na stół wigilijny. 

Rynek Hurtowy w Broniszach od kilkunastu lat organizuje Bożonarodzeniowe Warsztaty Florystyczne. W tym roku z uwagi na pandemię pokazy w formie filmów instruktażowych przeniosły się do internetu. Mariola Miklaszewska, mistrzyni florystyki przygotowała inspiracje świąteczne w postaci aranżacji czterech stołów świątecznych.

- Każdy z tych stołów jest w innym stylu. Warto zwrócić uwagę na ciekawe połączenia roślin. Są to np. żywe kwiaty cięte łączone z doniczkowymi i różnego rodzaju gałązki - mówi Anna Kaszewiak, ekspertka ds. promocji i komunikacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego.

Pierwszy z prezentowanych stołów to połączenie pięknej zieleni roślin i szarych dodatków. Na drugim widzimy intensywną czerwień zestawioną z fioletowymi barwami kwiatów. Trzeci stół jest tradycyjny, a czwarty bardzo stonowany i elegancki.

Który przypadnie Wam do gustu najbardziej? Obejrzyjcie film!

ksz, fot. RH Bronisze
20. lipiec 2024 12:49