StoryEditor

Jubileusz w Warszawie

Firma INNVIGO działa na polskim rynku od trzech lat. Z tej okazji, 16 lutego w restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach, odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia firmy i plany na najbliższą przyszłość.

27 stycznia minęły trzy lata od rozpoczęcia działalności polskiej firmy INNVIGO. Taka rocznica to doskonały moment, żeby zaprezentować dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, dotychczasowe działania i osiągnięcia, a także nakreślić perspektywy rozwoju na przyszłość.

– To już trzy lata INNVIGO – niewiele, ale z drugiej strony byliśmy zaskoczeni, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, jak szybko ten czas upłynął – powiedział Krzysztof Golec – prezes zarządu INNVIGO. Hasło „Polska firma – światowa jakość – rewelacyjna cena”, które klienci znają z reklam firmy, doskonale pokazuje, jakie wartości i cele przyświecają przedsiębiorstwu.

Wśród nowości, oprócz wielu preparatów przeznaczonych dla rolnictwa, pojawiły się też te dla producentów owoców. Wśród nich na uwagę zasługuje środek Lekaro 80 WG oparty na kaptanie, zarejestrowany do zwalczania parcha jabłoni oraz herbicyd Baristo 500 SC, oparty na propamidzie, przeznaczony do stosowania na plantacjach truskawek. Rozszerzenie rejestracji na uprawy sadownicze uzyskał także insektycyd Los Ovados 200 SE, oparty na acetamiprydzie. Środka tego można obecnie używać w uprawie jabłoni przeciwko mszycom i owocówce jabłkóweczce, wiśni i czereśni – przeciwko nasionnicy trześniówce i mszycom, orzecha włoskiego – przeciwko mszycom, leszczyny – przeciwko mszycom, słonkowcowi orzechowcowi, dłużynce leszczynówce, misecznikowi śliwowemu, zwójkówkom i innym młodym gąsienicom żerującym na liściach, gruszy – przeciwko mszycy jabłoniowej i jabłoniowo-babkowej oraz w uprawie śliwy – przeciwko mszycom, owocnicy śliwowej, owocówce śliwkóweczce i misecznikowi śliwowemu.

Udział INNVIGO w całym rynku środków ochrony roślin w Polsce jest szacowany na ponad 4%. Dziś oferta firmy to ponad 30 środków ochrony roślin, a w najbliższym czasie planowane są kolejne rejestracje nowych oraz rozszerzenia rejestracji znanych produktów. – Nasz udział w całym rynku, jak na firmę z trzyletnim stażem, to duże osiągnięcie. To oznacza, że zaufali nam rolnicy w całej Polsce. Nasze produkty spełniają wszystkie kryteria wymagane normami – ale nie tylko normami, spełniają oczekiwania rolników – mówił Krzysztof Golec. – Jestem z tego bardzo dumny.

Ważnym aspektem działalności INNVIGO jest obszar badań i rozwoju, obejmujący kilkadziesiąt projektów badawczych w warunkach laboratoryjnych i szklarniowych. W laboratoriach stosowane są nowoczesne narzędzia diagnostyczne: testy szalkowe, testy wazonowe, komory wzrostowe i badania molekularne. Firma organizuje także specjalistyczne warsztaty badawcze. Kolejny etap prac stanowią doświadczenia Demo, w sezonie 2017/18 realizowane w 15 lokalizacjach w całej Polsce. Każdego roku eksperci prowadzą ok. 2000 kombinacji doświadczeń polowych – rejestracyjnych i wdrożeniowych.

O sukcesie, jaki polska firma osiągnęła w tak krótkim czasie, świadczy nie tylko powiększane wciąż portfolio produktów oraz rozbudowana sieć dystrybutorów i doradców, ale także lista osiągnięć i coraz ambitniejszych planów rozwoju międzynarodowego. INNVIGO jest obecne już w 5 krajach Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry). Firma prowadzi procesy rejestracji swoich środków w wielu innych krajach europejskich.

Podsumowując konferencję, Krzysztof Golec powiedział: – Trzy lata temu zaprezentowaliśmy firmę, zespół, wizję i 6 produktów. Zrobiliśmy kroki milowe i zapewniam, że cele, które obraliśmy, zdecydowanie realizujemy. Dzisiaj mamy 31 preparatów, a na koniec 2019 roku będziemy mogli mówić o kilkunastu nowych rejestracjach i zbliżymy się do 50 produktów w portfolio INNVIGO.

tekst: H.C. za Innvigo, fot. H.C.

01. grudzień 2023 07:07