StoryEditor

Konary: Traktor sadowniczy zmiażdżony przez ciężarówkę

08.10.2021., 11:43h

W czwartek 7 października, na drodze wojewódzkiej 731, w miejscowości Konary (pow. grójecki),  doszło zderzyły się ciągnik sadowniczy i ciężarówka marki Scania. Jedna osoba trafiła do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 4 godziny. Policja przy wsparciu staży pożarnej zorganizowała objazdy.

Konary: co się stało na drodze?

7 października o godzinie 11:45 Komenda Powiatowa Policji w Grójcu otrzymała zgłoszenie o zderzeniu ciągnika rolniczego marki New Holland z ciężarówką marki Scania. Wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej 731 w miejscowości Konary (pow. grójecki), na skrzyżowaniu dróg. W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się blokując 2 pasy. Kierowca ciągnika sadowniczego został ranny i z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu na ponad 4 godziny. Objazdy kierowano na drogę 79. Policja bada przyczyny wypadku, w tej chwili nie może jednoznacznie stwierdzić, kto był winny. Udało się jednak ustalić, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Jechał do sadu zbierać jabłka

Jak doszło do zdarzenia? Policja nie ustaliła jeszcze wszystkich szczegółów, jednak z świadkowie komentujący wydarzenie w facebookowych komentarzach twierdzą, że sprawcą wypadku był kierowca Scanii.

-„Byłem. I jeszcze raz napiszę. Ciągnik prawidłowo skręcał w lewo. Ciężarówka jadąc w zabudowanym 90 wyprzedzała go na skrzyżowaniu, na podwójnej ciągłej. Ale widzę że jesteś za t... żeby zrozumieć kto tu jest winny. Nieważne, że ciągnik z jedną jednoosiową przyczepą, wszyscy widzą 10 wagonów.” – grzmi jeden z komentarzy.

W wyniku zderzenia ciągnik sadowniczy, ze skrzyniami został praktycznie zmiażdżony.

Sandomierz: W wyniku zderzenia ciągnika z motocyklem, zginął rolnik kierujący ciągnikiem!

Kolejny dramatyczny wypadek z udziałem rolników w ostatnim czasie miał miejsce w Dębianach pod Sandomierzem (woj. świętokrzyskie).  Na drodze powiatowej zderzyły się ciągnik rolniczy Ursus z motocyklem Yamaha.

Na miejsce wypadku skierowano strażaków z JRG w Sandomierzu i OSP z Obrazowa, policjanci oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i helikopter LPR.

Policja wstępnie ustaliła, że do wypadku doszło, kiedy 88-letni rolnik skręcał z głównej drogi w lewo do punktu skupu owoców. Wówczas w prowadzony przez niego ciągnik Ursus z podpiętą przyczepą, na której znajdowały się skrzynki z wiśniami, uderzył motocykl Yamaha. W wypadku ucierpiały trzy osoby: 88-letni rolnik, 56-letnia pasażerka traktora oraz 25-letni motocyklista.

– Niestety, pomimo starań ratowników, życia kierującego ciągnikiem rolniczym nie udało się uratować – informuje mł. kpt. Krzysztof Tabaka z KP PSP w Sandomierzu.

Opr.: Joanna Białek
Fot.: Alarmowo Warka i okolice

20. maj 2024 14:38