StoryEditor

Lubelskie: tragedia w sadzie! Zastrzelono 16-latka

04.11.2020., 11:19h

W minioną niedzielę w miejscowości Kluczkowice – Osiedle w gminie Opole Lubelskie (woj. Lubelskie) doszło do tragedii w szkolnym sadzie. Ktoś postrzelił 16-letniego obywatela Kazachstanu, który zrywał jabłka. Chłopca nie udało się uratować. Sprawę bada policja i prokuratura.

Tragedia rozegrała się w niedzielny wieczór. Jak ustalił Polsat News, trzech chłopców, uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kluczkowicach  udało się do pobliskiego sadu, żeby zebrać jabłka. Uprawa jest położona około 100 metrów od internatu. 

- Sad należy do szkoły i uczniowie mogą do niego chodzić, aby korzystać z rosnących tam owoców - wyjaśnia reporterka Polsat News Katarzyna Niećko.

W pewnym momencie chłopcy zauważyli, że jadący pobliską drogą samochód zatrzymuje się. Ktoś wysiadł z auta i strzelił w ich stronę. Pocisk trafił 16-letniego obywatela Kazachstanu, który mieszkał w szkolnym internacie. Przebywał tam w ramach międzynarodowej wymiany młodzież.

Sprawę bada policja i prokuratura. Wczoraj funkcjonariusze chodzili z wykrywaczami metalu i szukali pocisku w sadzie. Jak ustalił Dziennik Wschodni nie udało im się go znaleźć.

Śledczy biorą pod uwagę różne wersje zdarzeń. 

ksz, na podst. PolsatNews, lublin112
21. lipiec 2024 17:45