StoryEditor

MRiRW rozszerza stronę internetową o polską oferta eksportowa produktów rolno-spożywczych

16.04.2020., 11:02h

MRiRW rozszerzyło swoją stronę internetową o kolejną zakładkę. Ma ona przedstawiać polską ofertę eksportową produktów rolno-spożywczych i ułatwiać międzynarodowe kontakty biznesowe.

Wsparcie polskiej branży rolno-spożywczej w poszukiwaniu odbiorców polskiej żywności na rynkach zagranicznych.

Sektor rolno-spożywczy został mocno dotknięty w wyniku pandemii koronawirusa. Zaburzone zostało funkcjonowaniu systemów produkcji i łańcuchów dostaw. Sygnały o zwiększonym zapotrzebowaniu na żywność przez podmioty rynkowe i różne państwa z całego świata zbiegają się z doniesieniami od producentów krajowych o ograniczeniu zakupów ze strony dotychczasowych odbiorców.

Chcąc wyjść naprzeciw zwiększonym potrzebom w zakresie poszukiwania partnerów handlowych (dostawców lub odbiorców produktów rolnych i żywnościowych), MRiRW dodało do swojej strony internetowej nową zakładkę dostępną w polskiej i angielskiej wersji językowej. 

Nowa zakładka z listą organizacji branżowych skupiających producentów rolnych, firmy przetwórstwa i handlu

Na nowej zakładce zamieszczona zostanie lista organizacji branżowych skupiających producentów rolnych, firmy przetwórstwa i handlu. Wykaz ten ma ułatwić kontakt z biurami takich organizacji potencjalnym zagranicznym kontrahentom, zainteresowanym importem żywności z Polski, a także Zagranicznym Biurom Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Kontakt pozwoli natomiast na uzyskanie informacji o możliwościach zakupu produktów rolno-żywnościowych w Polsce. Dodatkowo może on posłużyć do zasięgnięcia informacji z pierwszej ręki o polskich producentach, warunkach naturalnych, strukturalnych i prawnych produkcji, czyli wiadomości nabierających coraz większego znaczenia na rynku globalnym, na którym panuje spora konkurencja.

Inicjatywa utworzenia nowej zakładki, uzupełnia program działań promocyjnych prowadzonych przez krajowe instytucje, wspieranych przez przedstawicieli MRiRW funkcjonujących w wybranych polskich placówkach dyplomatycznych. 

Zakładka z polską ofertą eksportowa produktów rolno-spożywczych uzupełnieniem całej serii

W czasie trwania pandemii koronawirusa MRiRW utworzyło już całą serię nowych zakładek mających wspierać polski sektor rolno-spożywczy. 

Pierwszą z nich stanowiła podstrona "możliwości eksportowe", na której są zamieszczane wiadomości o nowych możliwościach eksportu polskich produktów rolno-spożywczych na rynki zagraniczne, a także podawać dane kontaktowe, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje w tym zakresie.

Druga zakładka zatytułowana "możliwości współpracy" służy wymianie informacji o wolnych mocach przerobowych, składowych, czy też potrzebach podjęcia współpracy w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego.


Źródło: MRiRW
Fot. Pixabay


22. lipiec 2024 06:26