StoryEditor

Największe ekologiczne targi już jutro w Warszawie - BIOEXPO Warsaw 2021

29.09.2021., 11:43h

Branża ekologicznej żywności i kosmetyków rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej gospodarstw, firm zmienia profil swojej działalności na eko. Dlatego, 30 września już po raz trzeci rozpoczynają się Targi BIOEXPO Warsaw 2021.

Kompendium wiedzy o żywności ekologicznej w jednym miejscu

Targi BIOEXPO organizowane już od 2 lat i w znacząco przyczyniły się do rozwoju sektora eko w Polsce, jak również wpływają na propagowanie zdrowego trybu życia. To kompleksowe rozwiązanie skierowane do branży i konsumentów. Docenili ich Lidl i Polska Izba Żywności Ekologicznej.

150 tysięcy zarejestrowanych odwiedzających

Do tej pory swój udział w targach potwierdziło aż 250 wystawców z 14 krajów, a liczba zarejestrowanych odwiedzających wynosi ponad 15 tysięcy osób. Wśród wiodących marek znalazły się m.in. Farma Świętokrzyska (której gościem będzie Karol Okrasa), Bio Planet, Zakwasownia, Charsznickie Pola Natury, Naturfrut, EkoWital, Farmy Roztocza, Soligrano i Dary Natury -- przy czym do imprezy dołączają nowe firmy oraz kolejni odwiedzający.

Szansa na międzynarodowe relacje biznesowe

Targi BIOEXPO są okazją do prezentacji oferty przez wszystkich przedsiębiorców, którzy uzyskali certyfikat jakości BIO. Przekłada się to na nawiązanie nowych relacji biznesowych, także tych międzynarodowych. Impreza jest bowiem wspierana przez IFOAM -- europejską organizację zrzeszającą producentów żywności organicznej. Co więcej zaś, w ramach programu Hosted Buyers, w wydarzeniu wezmą udział także zagraniczni kupcy zainteresowani importem żywności i produktów ekologicznych do swoich krajów.

Konferencje dot. przyszłości żywności ekologicznej w kontekście rozporządzeń UE  

BIOEXPO to nie tylko szansa na rozwój biznesu, lecz także aktywne zaangażowanie się w przyszłość branży i przecieranie nowych szlaków. Podczas targów odbędą się dwa wydarzenia towarzyszące, organizowane przez Polską Izbę Żywności. Pierwszym z nich będzie Organic Food Conference, współtworzona we współpracy z IFOAM Organics Europe, podczas której omówiona zostanie przyszłość żywności ekologicznej w kontekście rozporządzeń UE. Drugim z nich zaś Kongres BIOEXPO, podczas którego poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące produkcji ekologicznych kosmetyków i środków czystości.

W sobotę 2. października podczas BioExpo odbędzie się konferencja "Chcę być na rynku eko", nad która patronat medialny ma m. in. magazyn top agrar Polska i portal topagrar.pl. Poniżej szczegółowy program konferencji, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich rolników!

Wypełnij formularz rejestracyjny na Kongres Biexpo, nie czekaj, aż ktoś zajmie Twoje miejsce   - na jego wypełnienie potrzeba tylko 2 minuty. PARKING JEST DARMOWY!

Formularz pozwala nam również zapewnić bezpieczeństwo w przypadku obostrzeń związanej z COVID-19.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: https://bioexpo.pl

22. maj 2024 11:59