StoryEditor

NIK skontroluje walkę z suszą i gospodarowanie państwowymi gruntami rolnymi

30.01.2020., 15:15h
Najwyższa Izba Kontroli zaplanowała prace dla Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W planach na 2020 r. uwzględniono kontrolę przeciwdziałania suszy i prawidłowość gospodarowania gruntami rolnymi należącymi do Skarbu Państwa.  

Najwyższa Izba Kontroli zaplanowała działania kontrolne dla Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi na najbliższy rok. Wśród nich znalazła się kontrola z wykonania zadań mających na celu przeciwdziałanie niedoborom wody w rolnictwie i podjęto skuteczną i efektywną walkę z suszą. 

Zapewne rolnicy mają już na ten temat wyrobioną opinię, w szczególności jeśli chodzi o opóźnienia w płatnościach, bo już w grudniu skończyły się na to działanie pieniądze, o których pisaliśmy TUTAJ.
a rolnicy, którzy nie dostali pieniędzy w 2019 r., będą musieli na nie cierpliwie poczekać. Niestety pojawiły się także inne problemy. Wyników kontroli dotyczącej suszy możemy się spodziewać w kwietniu br.  

Kolejnym działaniem, które zaplanował NIK na ten rok, będzie kontrola zgodności dotycząca gospodarowania gruntami rolnymi Skarbu Państwa na obszarach parków narodowych oraz przyznawanie płatności w ramach wspólnej polityki rolnej. Pytanie na jakie spróbuje odpowiedzieć Najwyższa Izba Kontroli brzmi „Czy prawidłowo gospodarowano gruntami rolnymi Skarbu Państwa w parkach narodowych oraz czy prawidłowo przyznawano płatności w ramach wspólnej polityki rolnej na obszarach parków narodowych i krajobrazowych? 

Na wynik tej kontroli będzie trzeba poczekać dłużej, gdyż planowana data jej przeprowadzenia to styczeń 2021 roku.  

Źródło:www.topagrar.pl

24. lipiec 2024 21:24