StoryEditor

Ostatni dzień na złożenie wniosków – premia dla młodego rolnika, restrukturyzacja gospodarstw, pomoc klęskowa i pomoc dla pszczelarzy

30 czerwca to ostatni dzień na złożenie wniosków o premię dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw, pomoc klęskową oraz pomoc dla pszczelarzy. Masz jeszcze szansę na złożenie dokumentów!
30 czerwca kończą się nabory wniosków w ARiMR dla rolników ubiegających się o premię dla młodych rolników, restrukturyzację małych gospodarstw oraz pomoc klęskową oraz pomoc dla pszczelarzy. Dziś ostatnia szansa na dostarczenie kompletu dokumentów. 

W tym roku młody rolnik mógł ubiegać się o dofinansowanie wynoszące 150 tys. zł, a na restrukturyzację małych gospodarstw można otrzymać 60 tys. zł. W gospodarstwach, w których wystąpiły szkody w uprawach w 2020 r. m.in. susza, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, uderzenie pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny. 
Jak podaje Agencja zniszczenia na danej powierzchni muszą wynieść co najmniej 20 proc. plonu, a straty w całym gospodarstwie muszą przekroczyć 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej. 

Rodziny pszczele, które przezimowały również mogą otrzymać wsparcie finansowe, ale producenci musza być zarejestrowani w ewidencji i wpisani do rejestru. Wysokość wsparcia wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę.

oprac. dkol na podst. ARiMR
fot. poglądowe
22. maj 2024 09:48