StoryEditor

Pojemniki zwrotne dedykowane branży rolniczej. Dlaczego warto je mieć?

30.08.2022., 00:00h

Jedną z gałęzi przemysłu, której Schoeller Allibert dedykuje swoje rozwiązania logistyczne, jest sektor rolniczy. Zbliża się czas zbiorów, więc jest to dobry moment, aby rozważyć zakup plastikowych pojemników wielokrotnego użytku, opracowanych specjalnie z myślą o pracy rolników, sadowników i właścicieli winnic.

Newralgiczna branża = zaawansowane rozwiązania

Tylko ci, którzy mieli okazję pracować w sektorze rolniczym, wiedzą jak skomplikowana jest to dziedzina. Trudność nie polega tylko na pełnym oddaniu się temu zajęciu i ciężkiej pracy fizycznej, których bezsprzecznie wymaga praca na roli, ale także na zależności od nieprzewidywalnej pogody, chimerycznych cen w skupie czy nawet – jak pokazują ostatnie miesiące – sytuacji geopolitycznej. Dodatkowym czynnikiem niepewności są dziejące się na naszych oczach zmiany klimatyczne. Globalne ocieplenie sprawia, że ryzyko suszy dotyczy coraz większych obszarów naszego kraju, co ma wymierne przełożenie na obfitość zbiorów i zyski osób uprawiających warzywa i owoce. Wszystko to sprawia, że los rolników i sadowników nie należy do łatwych.

Operując na co dzień w warunkach dużej zmienności i nieprzewidywalności, należy ograniczać do koniecznego minimum wszelkie ryzyka, które można kontrolować. Pojemniki zwrotne z tworzyw sztucznych sygnowane logo Schoeller Allibert dają szansę na optymalizację zarządzania łańcuchem dostaw, także w sektorze rolniczym. Z myślą o zbiorach na wielką skalę przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które świetnie sprawdzą się w spedycji warzyw i owoców.

Wśród naszych propozycji są m.in.

  • pojemniki sztaplowalne;
  • gniazdowe
  • i pojemniki składane.

Przede wszystkim jednak stawiamy na skrzyniopalety, dające największe możliwości logistyczne. Nasze trzy flagowe produkty zaprojektowane z myślą o branży agro to:

  • Maxilog®
  • Maximus
  • oraz Agrilog.

Skrzyniopalety MaxiLog®

MaxiLog® to duża skrzyniopaleta o podstawie 1200x1000, wyposażona w cztery solidne stopy, opcjonalnie dwie lub trzy płozy. Poszczególne modele MaxiLog® różnią się od siebie wysokością ścian bocznych, co ma m.in. przełożenie na wagę przedmiotu. Skoro o różnicach mowa, to warto dodać, że – w zależności od zlecenia klienta – ściany boczne i podstawa kontenera mogą być perforowane lub pełne. Perforacje mają tę zaletę, że umożliwiają lepszy transfer powietrza i szybsze odparowywanie wody, co zapobiega kumulowaniu się wilgoci. Skrzyniopalety z rodziny MaxiLog® nie mają składanych ścian bocznych, co procentuje zwiększoną wytrzymałością. Na podwyższoną trwałość mają też wpływ wzmacniane boki i dno. Dzięki temu lekkie skrzyniopalety są gotowe na trudy codziennej pracy w terenie. W opcjach jest także możliwość zamówienia pokrywy chroniącej wrażliwe zbiory przed zniszczeniem lub wysypaniem z pojemnika. Kontener został wykonany z HDPE – tworzywa nadającego się do recyklingu. Ten materiał jest neutralny w kontakcie z żywnością, łatwy do utrzymania w czystości oraz odporny na zmienne warunki atmosferyczne (nawet ujemne temperatury). Produkt dobrze nadaje się do przechowywania i transportu jabłek, gruszek, truskawek, rabarbaru, agrestu, porzeczek, wiśni, aronii, jagód i malin. Świetnie radzi sobie także w przypadku warzyw i innych typów żywności oraz wyrobów mrożonych.
Skrzyniopalety MaxiLog® mogą dodatkowo być wyposażone w system SmartLink®, ułatwiający lokalizację, ewidencję i zarządzanie flotą pojemników.


Big Box Maximus®

Podobne właściwości ma skrzyniopaleta Maximus® o wymiarach podstawy 1200x1000. Jest ona dostępna w kilku wariantach, różniących się sposobem wykończenia podłogi (płozy lub stopy), wersją ścian (gładkie lub perforowane) i ewentualnymi wzmocnieniami. Big Box Maximus® zdaje egzamin podczas zbiorów i długoterminowego składowania wyrobów w komorach chłodniczych. Pojemniki tego typu są przystosowane do automatycznych systemów składowania. Maximusa® można stosować do wszystkich rodzajów owoców pestkowych i drobnych. Parametry ładunkowe tej skrzyniopalety sprawiają, że jest to jeden z najbardziej efektywnych wyborów na rynku jeśli chodzi o pojemniki z grupy Rigid Pallet Containers (RPC). Big Box Maximus® może pochwalić się niską wagą własną. Do tego jest wykonany z polietylenu dużej gęstości – HDPE, co oznacza bezpieczeństwo w kontakcie z pożywieniem i kwalifikuje ten pojemnik do recyklingu.

Seria AgriLog®

Trzecią skrzyniopaletą o wymiarach podstawy 1200x1000 są kontenery spod znaku AgriLog®. Ich twórcy za priorytet obrali dbałość o jakość delikatnych owoców. Jak to osiągnęli? Wewnętrzna piramidalna struktura podstawy obniża ilość wstrząsów i sprawia, że umieszczone w środku owoce rozkładają się równomiernie. W ich konstrukcji łatwo zauważyć perforowane ściany i podstawę – sprzyja to wentylacji i odparowywaniu wilgoci, która mogłaby zniszczyć zbiory. Dzięki temu rozwiązaniu woda po czyszczeniu pojemnika nie utrzymuje się we wnętrzu. Skrzyniopalety z rodziny AgriLog® cechuje niższa waga, co przekłada się na mniejszą ilość energii niezbędną do przewiezienia skrzyń, a tym samym zredukowany ślad węglowy i obniżone koszty paliwa. Podobnie jak dwa opisane wyżej modele, AgriLog® jest wykonany z HDPE – tworzywa, które po zakończeniu cyklu życia produktu nadaje się do przetworzenia na nowy materiał. Projektanci AgriLog® nie zapomnieli o miejscu na etykiety identyfikujące ładunek. Dodajmy, że ta seria jest kompatybilna z systemem lokalizacji pojemników SmartLink® – autorskim rozwiązaniem, ułatwiającym zarządzanie nawet najbardziej rozbudowaną flotą opakowań.

Schoeller Allibert i rolnictwo? To naturalne!

Przedstawione wyżej skrzyniopalety to tylko niewielka część asortymentu Schoeller Allibert, która z sukcesami znajduje zastosowanie w sektorze rolniczym. Ich ofertę uzupełnia wiele mniejszych, bardziej mobilnych pojemników. Wieloletnia, bliska współpraca z finalnymi użytkownikami opakowań pozwoliła nam stworzyć gamę pojemników, które doskonale wpasowują się w specyfikę pracy i zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników. Ich feedback pozwala nam tworzyć jeszcze lepsze produkty, dzięki którym rolnicy, sadownicy i winemakerzy mogą minimalizować koszty i ograniczać straty w zbiorach. Doświadczenie projektantów Schoeller Allibert w zestawieniu z uwagami praktyków pozwala tworzyć niezawodne kontenery, którym niestraszne trudy pracy na roli.

Branża agro jest dla nas ważna nie tylko z racji na swoje strategiczne znaczenie dla całej gospodarki. Ważnym azymutem działalności Schoeller Allibert jest ekologia, czyli temat immanentnie związany z rolnictwem. W naszym rozumieniu troska o przyrodę ma także wymiar produktowy. Projektujemy trwałe rozwiązania wielokrotnego użytku, ograniczające liczbę odpadów i ilość śladu węglowego. Odpowiednie składowanie i przewożenie zbiorów pozwala ograniczać straty żywności, co również ma wymiar proekologiczny. W ten sposób przyczyniamy się do mniejszej degradacji środowiska i poprawy kondycji Matki Natury.

Jeśli chcesz przekonać się, jak pojemniki wielokrotnego użytku mogą poprawić efektywność i skuteczność działań na roli lub w sadzie, skontaktuj się z naszym konsultantem i opowiedz mu o potrzebach swojej działalności.

20. maj 2024 15:05